TASR|13. máj 2022 o 22:15 (aktualizované 13. máj 2022 o 23:01)

Všetky góly padli už v úvodnej polhodine.

Michalovce - Liptovský Mikuláš 1:2 (1:2)

Góly: 6. Pavúk (vlastný) - 10. Andrič (z 11 m), 27. Švec

Rozhodovali: Ruc - Štrbo, Jekkel, ŽK: Vaško, Volanakis - Krčík, Pavúk

Michalovce: Száraz - Vaško, Ranko, Volanakis - Žofčák (46. Popovits, 79. Petřík), Peňa (63. Šimamura), Begala, Ošima (87. Ntotis), Mendez - Kanu (62. Záhradník), Marcin

Liptovský Mikuláš: Luksch - Krčík, Šindelář, Filinský, Pavúk - Gerát, Václavik (78. Bielák) - Kačerík (90.+4 Matoš), Staš (78. Flak), Švec (78. Pinte) - Andrič (86. Voško)

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nestačili doma v zápase 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na Liptovský Mikuláš 1:2.

Definitívne stratili možnosť postúpiť do baráže o účasť v Európskej konferenčnej lige. Tú už má istú Trenčín, ktorý obsadí siedmu priečku.

Priebeh zápasu Michalovce - Liptovský Mikuláš

Michalovce mali motiváciu zabojovať o víťazstvo, aby si udržali šancu na predĺženie si sezóny v play off o Európsku konferenčnú ligu.

Do súboja vstúpili aktívne, v 6. minúte vystrelil Žofčák na bránku a Luksch vyrazil loptu nešťastne do Pavúka, od ktorého skončila v sieti.

Z vedenia sa však Zemplínčania neradovali dlho. Už z nasledujúcej akcie si hostia vybojovali jedenástku a tú využil Andrič.

Liptáci dohrávajú nováčikovskú sezónu bezstarostne, bez záchranárskych komplikácií, a tak im nerobilo problémy vrhnúť sa do útoku.

V 27. minúte zamieril na bránku Švec a Száraz loptu nedokázal skrotiť.

Po zmene strán nápor "žlto-modrých" neprišiel, viac práce mal naopak brankár domácich. Najprv musel Száraz zasiahnuť v 53. minúte proti Kačeríkovi a o trinásť minút neskôr zneškodnil aj pokus Šveca priamo z rohového kopu.

Hlasy po zápase:

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Po takomto zápase nemôžeme byť spokojní. Mali sme dobrý úvod do stretnutia, dostali sme sa do vedenia po peknom góle. Potom sme však súperovi dovolili vrátiť sa do zápasu a otočiť skóre. Našim hráčom nemôžem vytknúť snahu, ale chýbala nám kvalita.

Tento zápas bol pre mňa veľmi poučný smerom do nasledujúcich týždňov. Dali sme priestor aj mladým hráčom, ktorých sme chceli vidieť v majstrovskom zápase. Už myslíme na to, čo nás čaká v lete a v budúcej sezóne."

Marek Petruš, tréner L. Mikuláša: "Mňa, samozrejme, tešia víťazstvo proti kvalitnému súperovi a aj výkon nášho mužstva. Už sme síce zachránení, ale prístup hráčov bol na maximálnej úrovni. Inkasovali sme v úvodných minútach, naše mužstvo však dokázalo odpovedať.

V druhom polčase sme hrali zo zabezpečenej obrany a na protiútoky. Domácich sme v ňom nepustili do vyloženej šance a sami sme mohli dať aj tretí gól."