Michalovce predĺžili víťaznú sériu, Liptákom chýba efektivita

Radosť hokejistov Michaloviec. (Autor: TASR)
TASR|16. jan 2022 o 22:26

Hráči Michaloviec dávajú v novom roku zabudnúť na 8 decembrových prehier.

MICHALOVCE. Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš sú aj po 30. kole Tipos extraligy na poslednom 12. mieste a ich strata na predposledné Nové Zámky je už 7-bodová.

Podľa trénera Milana Jančušku zlyhali v nedeľnom zápase na ľade Michaloviec predovšetkým v koncovke. Asistent domáceho trénera Juraj Faith bol rád, že tím zvládol niekoľko oslabení vrátane početnej nevýhody o dvoch hráčov.

Hráči Michaloviec dávajú v novom roku zabudnúť na 8 decembrových prehier a víťaznú sériu predĺžili aj proti poslednému tímu tabuľky.

"Prvá tretina bola z našej strany rozháraná. Mali sme v nej veľa vylúčení. Dlho sme hrali v oslabení a bolo dôležité, že sme to ustáli, najmä dlhé oslabenie troch proti piatim.

Postupne sme sa dostali do hry a prišli aj naše šance. Niektoré sme premenili a v tretej tretine sme už kontrolovali hru. Sme spokojní, že naša víťazná séria pokračuje a tešíme sa z troch bodov," povedal Juraj Faith.

Liptáci strelili iba jeden gól rovnako ako v piatok so Slovanom Bratislava (1:7). Prehra v Michalovciach bola pre nich tretia za sebou. Nezabránil jej ani fínsky útočník Kasper Elo, ktorý skóroval v prvom zápase v slovenskej extralige, no nikto zo spoluhráčov sa k nemu nepridal.

Tréner Liptákov Milan Jančuška po zápase zdôraznil, že jeden strelený gól je málo: "Zápas sme si prehrali v presilovke o dvoch hráčov, v ktorej musíme dať gól. Mali sme v nej šance, trafili sme žŕdku.

Hovorí sa, že keď nevyužijete dvojnásobnú presilovku, tak si nezaslúžite vyhrať. Jeden strelený gól je málo na víťazstvo zápasu v Michalovciach. Chalani sa snažili, bojovali, ale nestačilo to. Hráčom patrí pochvala za bojovnosť, ale efektivita nám veľmi chýba. Jeden gól je veľmi málo."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: