Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Meteorit Čeľabinsku poškodil štadión, ale play off sa v ňom hrať bude

(Autor: SITA/AP)
SITA|18. feb 2013 o 16:10

Klub musel po páde meteoritu preskúmať statiku budovy, podľa gubernátora postačia drobné opravy.

ČEĽABINSK. Pád meteoritu a s touto udalosťou súvisiace škody nezabránia ruskému hokejovému klubu Traktor Čeľabinsk odohrať 21. a 22. februára domáce zápasy 1. kola play off KHL o Gagarinov pohár vo vlastnej aréne.

"Hala je celkovo v prevádzkyschopnom stave, postačia určité drobné opravy. Myslím si, že všetko bude včas v poriadku a zápasy sa budú konať v aréne Traktor," povedal pre agentúru RIA Novosti gubernátor Čeľabinskej oblasti Michail Jurevič.

Súperom mužstva vo štvrťfinále Východnej konferencie bude Barys Astana.

Meteorit v piatok ráno pri prelete nižšími vrstvami zemskej atmosféry začal horieť a vyvolal tlakovú vlnu.

V domovskom stánku Traktora Čeľabinsk v piatok a sobotu neodohrali duely juniorskej súťaže MHL. Súboje odvolali pre potrebu preskúmať statiku budovy.

V dôsledku výbuchu meteoritu sa zranilo viac ako 400 ľudí, ktorí vyhľadali lekársku pomoc. Potvrdilo to ministerstvo vnútra.

Podľa jeho informácií však iba minimum z nich utrpelo vážnejšie zranenia spôsobené najmä roztriešteným sklom z rozbitých okenných výplní.

Úrady vyslali do oblasti 20-tisíc záchranárov a tri lietadlá monitorovali postihnutú oblasť. V hlavnom meste oblasti Čeľabinsku evakuovali budovy v centre mesta a zatvorili školy.

Súvisiace články