Messi a Agüero zachraňovali body pre Argentínu

Lionel Messi oslavuje svoj gól.
Lionel Messi oslavuje svoj gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. nov 2011 o 09:18

Futbalisti Argentíny otočili kvalifikačný zápas v Kolumbii, Čile zdolalo doma Paraguaj.

BRATISLAVA. Góly útočníkov Lionela Messiho a Sergia Agüera pomohli Argentíne odvrátiť ďalšiu výsledkovú blamáž v jednom zo štyroch stretnutí juhoamerickej kvalifikácie o postup na futbalové MS 2014.

Kolumbia viedla nad hlavným favoritom kvalifikácie po 1. polčase 1:0, no Messi najprv v 61. minúte vyrovnal a šesť minút pred koncom zabezpečil všetky body pre "albicelestes" kanonier Manchestru City.

"Víťazstvo máme z toho dôvodu, lebo sme chceli presvedčiť všetkých, že vieme zdolať každého napriek tomu, čo sa stalo v Bolívii," reagoval po stretnutí strelec víťazného gólu.

Domácich dostal do vedenia Dorlan Pabon na konci prvého dejstva, ktorého lopta z priameho kopu sa cez telo Javiera Mascherana odrazila do siete hostí.

Argentína sa dostala na úroveň Uruguaja

"Bolo to náročné. Nezaslúžili sme si ísť do kabín s mankom, pretože súper nebol herne lepší. Niekedy hráte lepšie, niekedy sa musíte viac biť o výsledok, toto bol jeden z takých dní, keď sme museli zabojovať," komentoval Messi.

Argentína sa dostala so 7 bodmi na úroveň úradujúceho šampióna Južnej Ameriky z Uruguaja, ktorý vedie tabuľku, ale oproti Argentíne má zápas k dobru. Rovnaký počet bodov má aj Venezuela po triumfe nad Bolíviou 1:0. Hostia nedokázali zopakovať odvážny výkon zo zápasu s Argentínou a naďalej okupujú poslednú priečku v klasifikácii.

Štvrtý je v tabuľke Ekvádor, ktorý zdolal Peru 2:0, keď rozhodol o svojej výhre v záverečnej dvadsaťminútovke.

Čile dalo zabudnúť na vysokú, štvorgólovú prehru spred pár dní, ktorú mu uštedril Uruguaj. Zverenci Claudia Borghiho vyhrali nad Paraguajom 2:0 a držia sa v dohľade vedúcej trojice.