Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Medzi naj akciami týždňa sú aj Janus, Staňa či Lipiansky

Ján Lipiansky (Autor: SITA)
TASR|15. jan 2013 o 10:59

Štyri akcie slovenských hokejistov vybrali medzi najkrajšie momenty KHL posledného týždňa.

MOSKVA. Hneď dvaja slovenskí brankári Jaroslav Janus (Slovan Bratislava) a Rastislav Staňa (CSKA Moskva) sa dostali do Top Ten najlepších zákrokov uplynulého týždňa v hokejovej KHL.

Janus na 9. mieste si nomináciu vyslúžil za svoj vynikajúci zásah lapačkou po strele Moziakina v oslabení v zápase proti Magnitogorsku.

Staňov zákrok vyhodnotila komisia ako piaty najkrajší a zrodil sa v domácom zápase taktiež proti Magnitogorsku.

Na prvé miesto sa dostal Nór Lars Haugen z Dinama Minsk, ktorý v poslednej chvíli z bránkovej čiary "upratal" do bezpečia puk z hokejky švédskeho legionára Atlantu Mytišči Viktora Stalberga.

Dvojica Slovanistov je aj medzi najkrajšími gólmi

Dvojica slovenských útočníkov Slovana Bratislava Libor Hudáček a Ján Lipiansky sa dostala do Top Ten hokejistov, ktorí zaznamenali v uplynulom týždni KHL najkrajšie góly.

Libor Hudáček sa umiestnil na 9. mieste za gól, ktorý dal po spolupráci s Milanom Bartovičom v zápase proti Metallurgu Magnitogorsk. Strelou švihom pod vyrážačku Fína Ariho Ahonena ním zvyšoval domáce vedenie na 2:0.

Gól Jána Lipianskeho označili ako šiesty najkrajší. Skúsený útočník "belasých" ho dosiahol v domácom súboji s Avtomobilistom Jeketerinburg a zaznamenal ho po individuálnej akcii, pri ktorej si položil obrancu súpera na ľad a po strele, ktorú jeho brankár vyrazil pred neho, ho vzápätí na druhýkrát prekonal.

Za najkrajší gól komisia vyhodnotila samostatný nájazd Pavla Daciuka v stretnutí s Traktorom Čeľabinsk.

Daciuk, ktorý sa v tom zápase s CSKA lúčil, prekonal súperovho brankára po tom, čo si puk nechal za nohami a strelou spoza nich ho "prekabátil".

Súvisiace články