Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Mečíř bude pokračovať ako kapitán daviscupového tímu

SITA|9. dec 2011 o 12:17

Miloslav Mečíř pokračuje vo funkcii kapitána reprezentácie SR v Davisovom pohári tenisových družstiev mužov.

BRATISLAVA.

"Už som podpísal novú zmluvu so zväzom," potvrdil pre agentúru SITA olympijský víťaz zo Soulu 1988 Miloslav Mečíř cestou do Tatranskej Lomnice na piatkovú exhibíciu Tenisové Tatry 2011.

Finalisti ročníka 2005 Slováci sa 10. - 12. februára 2012 v Glasgowe stretnú v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny s Britmi, na víťaza čakajú Belgičania.

"Najdôležitejšie, samozrejme, bude, či za domácich napokon nastúpi Andy Murray, ktorý by so svojím bratom Jamiem mohol vytvoriť aj veľmi silnú štvorhru. Ako dvojku na dvojhru by som predbežne očakával Jamesa Warda. Predpokladám tvrdý povrch, čo by mohlo byť výhodou pre Lukáša Lacka. Martinovi Kližanovi sa na jeseň v halách príliš nedarilo, azda sa to na začiatku budúcej sezóny zmení," podotkol Mečíř, ktorý je dosiaľ jediným kapitánom Slovákov v "šalátovej mise".

Bilancia 47-ročného bojnického rodáka na lavičke teda je od sezóny 1994 rovnaká ako v prípade celého tímu - 26 víťazstiev a 16 prehier.

Družstvo SR v septembri na antuke v NTC v Bratislave najmä zásluhou Kližana zvládlo "záchranársky" zápas s Ukrajinou: v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny zvíťazilo 4:1.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články