Nagy striebro v Glasgowe neobháji, skončil v rozplavbách

Richard Nagy bude na majstrovstvách Európy štartovať v troch disciplínach.
Richard Nagy bude na majstrovstvách Európy štartovať v troch disciplínach. (Autor: TASR)
TASR|9. aug 2018 o 10:42

Nedarilo sa slovenským štafetám.

GLASGOW. Slovenský plavec Richard Nagy nepostúpil do finále na 400 m pol.pr. na ME v Glasgowe.

Strieborný medailista na tejto trati z Londýna 2016 obsadil v rozplavbách 9. miesto časom 4:18,58.

Od postupu medzi elitnú osmičku ho delilo 81 stotín.

Nagy bol pred poslednou stovkou na ôsmej priečke. Na záverečnom krauliarskom úseku dokázal zrýchliť a posunul sa na štvrtú pozíciu, na postup do bojov o medaily to však nestačilo.

Za svojím vlastným slovenským rekordom z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostal takmer o päť sekúnd.

Nedarilo sa slovenským štafetám na 4x100 m pol.pr. Ženské kvarteto v zostave Karolína Hájková, Nikoleta Trníková, Andrea Podmaníková, Laura Benková obsadilo 16. miesto časom 4:17,64.

Štvorica Adam Černek, Tomáš Klobučník, Adam Halás, Jozef Beňo skončila na 18. priečke (3:49,57).