McEnroe: Federer je pomalší, grandslam už nevyhrá

(Autor: SITA/AP)
SITA|24. aug 2013 o 08:14

Tenisová legenda tvrdí, že Federer už 18. grandslamový titul nezíska.

NEW YORK. K doterajším 17 singlovým grandslamovým titulom švajčiarskeho tenistu Rogera Federera už nepribudne žiadny ďalší, vyslovil na prahu newyorských US Open prognózu niekdajší americký hráč John McEnroe.

"Podľa mňa to v tomto štádiu bude preňho čoraz zložitejšie. Nedokážem si predstaviť, že ešte bude v stave prejsť všetkých sedem kôl a v rámci toho prekonať minimálne dvoch z troch špičkových súperov. Možno on bude vnímať takéto uvažovanie ako zhadzujúce, pretože keď ste na méte 17, zjavne máte pocit reálnosti pridania ešte aspoň jednej trofeje. Ja to však vidím tak, že aj v súvislosti s velikánom Rogerovho kalibru raz nastane okamih, keď vás to všetko trochu dostane," cituje 54-ročného 8-násobného grandslamového šampióna McEnroa portál Tennis World s odvolaním sa na konferenčný telefonát s týmto terajším odborným komentátorom ESPN.

Od 8. augusta už 32-ročný Federer sa naposledy radoval na úrovni veľkej štvorky vlani na Wimbledone, kde ho v tejto sezóne zastavil už v 2. kole Ukrajinec Sergij Stachovskij. Niekdajší líder svetového rebríčka momentálne figuruje na 7. priečke v renkingu, čo je jeho najnižšie postavenie od 3. novembra 2002.

"Pochybujem, že si užíva terajšiu fázu. Dalo sa napríklad zaregistrovať, že Roger trochu spomalil. Rovnováha a pohyb už nie sú také ´nurejevovské´ ako kedysi. Musí dočahovať viac loptičiek a z toho vyplýva väčší počet chýb. Zároveň sa zdá, že on nemá danosti či vôľu prispôsobiť tomu svoj štýl a napríklad začať hrať opatrnejšie. Je totiž príliš zvyknutý spoliehať sa na veľké údery a schopnosť zahrať čokoľvek," ponúkol analýzu McEnroe.

Súvisiace články