Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mazeová sa vráti, aby skončila

Tina Mazeová ukončí v tejto sezóne kariéru. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 4. okt 2016 o 13:18

Slovinská slalomárka po ročnej pauze nastúpi vo Svetovom pohári. Bude to však jej posledná sezóna.

MARIBOR. Tina Mazeová sa po ročnej prestávke vráti do kolotoča Svetového pohára v alpskom lyžovaní, ale bude to naposledy.

Sezónu 2016/2017 označila 33-ročná univerzálka za svoje rozlúčkové turné, po ktorom natrvalo odloží súťažné lyže do kúta. Informoval o tom rakúsky Kleine Zeitung s odvolaním sa na viaceré slovinské zdroje.

Rozlúčka v St, Moritzi

Mazeová by nemala chýbať 22. októbra na ľadovci v rakúskom Söldene, kde sa uskutoční obrovský slalom.

Neskôr si bude vyberať podujatia, ktoré jej budú pasovať do programu a vo Svetovom pohári sa naposledy postaví na lyže 7. januára v obrovskom slalome na domácom snehu v Maribore, kde jej zrejme pripravia veľkolepú rozlúčku.

"Na druhý deň v slalome ju už na svahu neuvidíme," napísalo športové periodikum Ekipa.

Úplný koniec to však ešte zrejme nebude. Posledné predstavenie na vrcholnej úrovni plánuje víťazka Svetového pohára zo sezóny 2012/2013 vo februári 2017 na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom St. Moritzi (6.- 19. 2. 2017), kde bude obhajovať titul v zjazde a alpskej kombinácii.

Tradičné mlynské koleso Tiny Mazeovej v cieli slalomu v alpskej kombinácii žien na MS v Beaver Creeku 2015. (Autor: TASR/AP)

Dokončila štúdium

Mazeová vynechala celú sezónu 2015/2016 po veľkom sklamaní na konci tej predchádzajúcej, keď jej len o 22 bodov v súboji s Rakúšankou Annou Veithovou (vtedy ešte Fenningerovou) ušiel veľký glóbus za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Medzitým si od súťažných svahov poriadne oddýchla a okrem iného ukončila štúdium na Univerzite v Maribore a dala svojmu životu nový rozmer. Spromovala na Pedagogickej fakulte a bude z nej učiteľka na základnej škole.

Sympatická univerzálka dosiahla počas doterajšej kariéry 26 víťazstiev vo všetkých piatich základných disciplínach alpského lyžovania a na konte má dovedna 81 pódiových umiestnení. Vrchol jej kariéry prišiel na ZOH v Soči 2014, kde sa stala olympijskou šampiónkou v zjazde a obrovskom slalome.

Okrem toho je aj štvornásobnou majsterkou sveta a deväťnásobnou medailistkou z MS. Tituly získala v Garmisch-Partenkirchene 2011 (obrovský slalom), Schladmingu 2013 (super G) a dva v Beaver Creeku 2015 (zjazd a kombinácia).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.