Mauro Caviezel. (Autor: Gabriele Facciotti SITA/AP)

Na štart sa postavil aj líder Svetového pohára Marcel Hirscher.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Bansko - piatok:

Muži - alpská kombinácia - poradie po super-G:

2.Vincent KriechmayrRakúsko+0,06 s
3.Alexis PinturaultFrancúzsko+0,16 s
20.Marcel HirscherRakúsko+1,83 s
47.Andreas ŽampaSlovensko+4,05

BANSKO. Švajčiarsky lyžiar Mauro Caviezel je na čele po prvej časti piatkovej alpskej kombinácie Svetového pohára v bulharskom Bansku.

V super-G zdolal Rakúšana Vincenta Kriechmayra tesne o 6 stotín sekundy. Tretí bol úradujúci majster sveta v kombinácii Alexis Pinturault so stratou 0,85 sekundy.

Slovenský reprezentant Andreas Žampa, so štartovým číslom 59, zaostal za Caviezelom o 4,05 sekundy a umiestnil sa na 47. priečke.

Na štart sa postavil aj priebežný líder celkového poradia SP Marcel Hirscher, ktorý sa predstavil v kombinácii prvýkrát od decembra 2016. So stratou 1,83 sekundy skončil na 20. mieste.

Slalomové kolo ako súčasť kombinácie je na programe o 13.00 h SEČ.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Lídrom kombinácie po super-G je Švajčiar Caviezel, Žampa je štyridsiaty siedmy