Mathieu van der Poel vyhral 3. etapu na Okolo Švajčiarska 2021.
Mathieu van der Poel vyhral 3. etapu na Okolo Švajčiarska 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jún 2021 o 18:23 (aktualizované 8. jún 2021 o 19:10)

+ 0 s

PFAFFNAU. Holanďan Mathieu van der Poel z tímu Alpecin-Fenix triumfoval v utorkovej 3. etape cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska.

V šprinte pelotónu predstihol na cieľovej páske Francúza Christophea Laportea. Tretiu priečku obsadil na 182,1 km dlhej trati z Lachenu do Pfaffnau ďalší Francúz Julian Alaphilippe z Deceunincku-QuickStep.

Zásluhou časovej bonifikácie sa Van Der Poel posunul aj na čelo celkového poradia o sekundu pred Alaphilippea.

Doterajší líder pretekov, domáci Stefan Küng klesol na tretiu pozíciu s mankom štyroch sekúnd.

Van der Poel sa z triumfu tešil aj v 2. etape, keď bol rýchlejší než tímový kolega Petra Sagana z Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann.