Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Kovačič sa stal definitívne hráčom Chelsea, vedenie si uplatnilo opciu

Mateo Kovačič (vľavo) v drese FC Chelsea. (Autor: Alastair Grant - TASR/AP)
TASR|1. júl 2019 o 20:41

Chorvátsky futbalista sa do Realu Madrid nevráti.

LONDÝN. Futbalista Mateo Kovačič sa stal kmeňovým hráčom Chelsea Londýn, kde v uplynulej sezóne hosťoval z Realu Madrid. Španielsky klub zaňho zinkasuje približne 40 miliónov eur.

Prestup sa uskutočnil napriek tomu, že Chelsea dostala od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) zákaz prestupov na nasledujúce dve obdobia za transfery neplnoletých hráčov.

Kovačič bol totiž súčasťou klubu už pred tým, ako FIFA v tejto veci rozhodla. Podobná situácia nastala aj v prípade Gonzala Higuaína, ktorého si Chelsea zapožičala z Juventusu Turín. V jeho prípade sa však rozhodli opciu neuplatniť.

"Veľmi som si moje hosťovanie v tíme Chelsea užil. Cítim sa tu veľmi dobre, páči sa mi Londýn a zamiloval som si Premier League. Veľmi ma teší, že sa môžem stať permanentnou súčasťou tohto klubu," povedal Kovačič po podpise zmluvy.

Vicemajster sveta naskočil v uplynulej sezóne do 51 duelov a výraznou mierou prispel k víťazstvu v Európskej lige a tretiemu miestu v lige, vďaka čomu sa Chelsea po ročnej prestávke opäť predstaví v Lige majstrov.

Súvisiace články