Kvalifikáciu v Garmischi vyhral domáci skokan. Vo forme je aj Kobajaši

Markus Eisenbichler.
Markus Eisenbichler. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. dec 2021 o 15:42

Tradičná novoročná súťaž v Garmischi odštartuje v sobotu o 14.00 h.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Domáci nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler vyhral silvestrovskú kvalifikáciu na druhé podujatie 70. ročníka Turné štyroch mostíkov.

V Garmisch-Partenkirchene dosiahol výkon 137 m a od rozhodcov dostal známku 144,9 b.

Na druhom mieste skončil so stratou deviatich desatín bodu víťaz úvodného dielu v Oberstdorfe Japonec Rjoju Kobajaši.

Tretí bol Eisenbichlerov krajan a líder celkového poradia Svetového pohára Karl Geiger (138,4 b). Tradičná novoročná súťaž v Garmischi odštartuje v sobotu o 14.00 h.

Úvodné podujatie v Oberstdorfe vyhral Kobajaši. Viac však zaujalo meno na 29. mieste. Fatih Arda Ipcioglu sa stal prvým Turkom, ktorý bodoval na legendárnom skokanskom turné.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Kvalifikáciu v Garmischi vyhral domáci skokan. Vo forme je aj Kobajaši