Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Hamšíka čaká v Číne ostrý štart: Prvá osmička by bola veľký úspech

Marek Hamšík. (Autor: Brano Bibel SITA)
SITA|1. mar 2019 o 10:07

Slovák za nový klub odohral jeden prípravný zápas.

ŠANGHAJ. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík pred dvoma týždňami prestúpil z talianskeho SSC Neapol do čínskeho klubu Ta-lien I-fang. Od príchodu do najľudnatejšej krajiny sveta naplno zaberá, aby sa kvalitne pripravil na štart najvyššej čínskej súťaže, ktorá sa začína už v piatok 1. marca.

Tím z Ta-lienu v dueli 1. kola nastúpi v nedeľu na ihrisku mužstva Che-nan Ťien-jie. Hrať sa začne už o 8.30 h SEČ.

Odohral jeden polčas

"Stále som v hoteli v Šanghaji, kde sme na sústredení pred ligou. Trénovali sme každý deň. Väčšinou iba raz, iba v jednom prípade sme mali dvojfázový tréning. Počas dvoch týždňov sme mali iba dva dni voľna," uviedol Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na internete marek-hamsik.sk.

V drese nového zamestnávateľa doteraz stihol odohrať jeden prípravný zápas. "Nastúpili sme proti účastníkovi najvyššej súťaže Šanghaju Šen-chua. Prehrali sme 0:3, hral som prvý polčas, počas ktorého sme dostali iba jeden gól.

Pozíciu má podobnú ako v Neapole

Ak hráme systémom 4-2-3-1, tak som podhrotový hráč. Ak preferujeme 4-3-3, tak hrám ľavého záložníka tak, ako to bolo v Neapole," doplnil 31-ročný Banskobystričan, dlhoročná opora SSC Neapol a viacnásobný rekordér tohto klubu.

Ta-lien I-fang skončil v uplynulej sezóne medzi čínskou elitou ako nováčik na 11. mieste spomedzi šestnástich účastníkov.

"Pre Ta-lien to bude iba druhý rok v najvyššej súťaži. Mali sme posedenie s majiteľmi klubu, ktorí povedali, že prvoradým cieľom je udržať sa v lige. Keby sme skončili v prvej osmičke, bol by to veľký úspech," skonštatoval Marek Hamšík.

Súvisiace články