Marek Bakoš hrdinom Liberca. V derby proti Jabloncu strelil hetrik

V tomto momente síce Marek Bakoš gólovú šancu zahodil. V Podještědskom derby však strelil hetrik a s veľkou pravdepodobnosťou sa mu môže ujsť honor najlepšieho hráča 18. kola. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. feb 2016 o 17:18

Slovenským futbalistom sa v 18. kole najvyššej českej súťaže strelecky darilo.

PRAHA. Slovenský futbalista Marek Bakoš v stretnutí 18. kola najvyššej českej súťaže hetrikom vystrieľal svojmu Libercu výhru 3:2 nad Jabloncom.

Skúsený útočník sa presadil v 24. a 38. min, ale Jabloncu sa v druhom polčase podarilo vyrovnať.

Svoj hetrik a skóre stretnutia Bakoš uzavrel v 86. min.

Bakošovi krajania Karol Mondek a Richard Lásik výraznou mierou prispeli k sobotňajšej výhre Baníka Ostrava nad Zlínom 3:0.

Skóre duelu otvoril po Lásikovej prihrávke Daniel Holzer, Mondek poslal Ostravu do dvojgólového vedenia a Lásik uzavrel výsledok zápasu.

Pre oboch slovenských legionárov to boli prvé presné zásahy v aktuálnej sezóne Synot ligy.

Richard Lásik mal v zápase proti Fastavu Zlín bilanciu 1+1. Foto: facebook (Richard Lásik)

Synot liga - 18. kolo:

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Gól: 68. Krch

/Peter Čögley odohral celé stretnutie (Bohemians)/

/Lukáš Hroššo, Michal Breznaník a Lukáš Štetina odohrali celé stretnutie. Jakub Považanec hral do 84. min (všetci Dukla)/

Domáci "klokani" dosiahli v pražskom derby proti Dukle mimoriadne cenné víťazstvo v boji o záchranu. Foto: facebook (Bohemians Praha 1905)

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Góly: 44. Řezníček, 51. Hyčka

/Miroslav Keresteš odohral celý duel, Matúš Lacko hral do 89. min, Martin Chrien nastúpil v nadstavenom čase druhého polčasu (všetci Brno)/

/Tomáš Malec (Olomouc) nastúpil v 55. min a videl ŽK/

Zachraňujúca sa Sigma Olomouc neuspela na ihrisku Zbrojovky Brno (v červenom). Foto: facebook (SK Sigma Olomouc)

Baník Ostrava - Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Góly: 9. Holzer, 30. MONDEK, 60. LÁSIK

/Karol Mondek odohral celý zápas a skóroval, Richard Lásik (obaja Ostrava) hral do nadstaveného času druhého polčasu a strelil gól/

16. Ostrava 18 2 1 15 12:38 7

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Marek Bakoš hrdinom Liberca. V derby proti Jabloncu strelil hetrik