Hirscher je Šampiónom šampiónov podľa L'Equipe, medzi ženami vyhrala Bilesová

SITA|29. dec 2018 o 09:32

Djokovič skončil druhý, Hamilton tretí.

PARÍŽ. Rakúsky slalomár Marcel Hirscher sa stal Šampiónom šampiónov za rok 2018 v ankete francúzskeho športového periodika L'Equipe.

Dvadsaťdeväťročný Hirscher sa stal prvým lyžiarom a zároveň prvým Rakúšanom, ktorý zvíťazil v predmetnej ankete.

Na druhé miesto odsunul srbského tenistu Novaka Djokoviča, tretiu priečku obsadil britský jazdec F1 Lewis Hamilton.

Medzi ženami triumfovala americká športová gymnastka Simone Bilesová. Informácie priniesol portál orf.at.

Sedemnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Hirscher má aktuálne na konte 63 triumfov v pretekoch tohto rangu.

Viac víťazstiev na podujatiach Svetového pohára v celej histórii zjazdového lyžovania dosiahli iba Američanka Lindsey Vonnová (82) a absolútny líder štatistických tabuliek Švéd Ingemar Stenmark (86).

Po nedávnom prekonaní dovtedy najúspešnejšej Rakúšanky histórie Annemarie Moserovej-Pröllovej (62 víťazstiev) Hirscher naznačil, že naháňanie rekordov nebude jeho budúca priorita.

"Je to nanajvýš príjemné porovnávať sa s Annemarie Pröllovou či ďalšími skvelými osobnosťami nášho športu. V najbližších rokoch ma však čakajú iné veci ako naháňanie rekordov," povedal.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Hirscher je Šampiónom šampiónov podľa L'Equipe, medzi ženami vyhrala Bilesová