1.Marc MárquezŠpanielskoHonda40:43,729 min

Moto3:

1.Lorenzo Dalla PortaTalianskoHonda37:45,817 min
2.Marcus RamirezŠpanielskoHonda+0,077 s
3.Albert ArenasŠpanielskoKTM+0,088 s

PHILLIP ISLAND. Už istý majster sveta v seriáli cestných motocyklov MotoGP Marc Márquez zvíťazil na nedeľnej Veľkej cene Austrálie.

Španielsky jazdec na Honde si vybojoval 11. triumf v sezóne až v poslednom kole, v ktorom predbehol krajana Mavericka Viňalesa.

Ten v snahe dostať sa späť na čelo spadol a napokon nedokončil preteky.

Druhý bol Brut Cal Crutchlow s mankom 11,413 sekundy na víťaza, tretie miesto získal domáci Jack Miller (+14,499), pre ktorého to bolo prvé pódium v kariére.

Talian Valentino Rossi absolvoval jubilejnú 400. Veľkú cenu v kariére a skončil na 8. priečke.

V Moto2 sa tešil z triumfu Juhoafričan Brad Binder, v Moto3 Talian Lorenzo Dalla Porta.