Manuel Feller vyhral slalom vo Flachau 2021. (Autor: TASR/AP)

Noel opäť nedokázal nadviazať na najlepšie prvé kolo.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Flachau (Rakúsko)

4.Sebastian Foss-SolevaagNórsko+ 0,81 s
5.Linus StrasserNemecko+ 1,20 s
6.Ramon ZenhäusernŠvajčiarsko+ 1,30 s
  • Svetový pohár - priebežné poradia >>>

FLACHAU. Rakúsky lyžiar Manuel Feller dosiahol premiérové víťazstvo na podujatiach Svetového pohára.

V sobotnom slalome vo Flachau triumfoval o 43 stotín sekundy pred Francúzom Clementom Noelom, tretie miesto obsadil ďalší domáci reprezentant Marco Schwarz, ktorý zaostal o 0,70 s. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Feller: Všetko do seba perfektne zapadlo

Feller slávil prvé víťazstvo vo veku 28 rokov. Pripísal si siedme pódiové umiestnenie v pretekoch Svetového pohára, doteraz bol päťkrát druhý a raz tretí.

"Je to neuveriteľné, v prvom kole som si chcel vypracovať dobrú východiskovú pozíciu. Videl som, že materiál funguje veľmi dobre, všetko do seba perfektne zapadlo," povedal Feller vo vysielaní Eurosportu.

Na domácom snehu sa zároveň dostal na čelo hodnotenia disciplíny o jediný bod pred krajana Schwarza, lídrom celkového poradia prestížneho seriálu zostal po deviatom mieste Francúz Alexis Pinturault.

Noel opäť vyhral prvé kolo

Na zjazdovke Hermanna Maiera, kde v utorok ženy absolvovali nočný slalom, sa išli náhradné preteky za švajčiarsky Wengen.

Noel štartoval s číslom 6 a na úvodných medzičasoch sa pohyboval v červených číslach, jazdu na rytmickej trati však vygradoval v spodnej pasáži.

Po prvom kole viedol o 23 stotín sekundy pred Nórom Sebastianom Fossom-Solevaagom, Feller bol priebežne tretí s odstupom 0,25 s.

Noel bol po prvom kole na čele aj v predchádzajúcom slalome v Adelbodene, kde obsadil až ôsmu priečku. Jeden zo spolufavoritov, Nór Henrik Kristoffersen nabral manko až 1,72 s a musel útočiť z tretej desiatky.

Rus Alexander Chorošilov so štartovým číslom 11 si na záverečnom medzičase vypracoval 20-stotinový náskok, ale po veľkej chybe preteky nedokončil.

Feller išiel na hrane rizika

V druhom kole na svahu snežilo ešte hustejšie. Kristoffersen si v týchto podmienkach polepšil aspoň na osemnástu priečku, Schwarz sa dostal na pódium pred Fossa-Solevaaga.

Feller, člen druhej žrebovanej skupiny 8-15, zvládol jazdu na hrane rizika bez vážnejšej chyby a pripísal si najlepší čas.

Noel sa opäť nevyvaroval sérii menších zaváhaní a rovnako ako 10. januára vo Švajčiarsku neudržal vedenie, tentoraz však skončil aspoň na druhej pozícii.