Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Maláka v pretekoch takmer zrazila srnka

SITA|Publikované 18. feb 2008 o 13:46

ŠTRBSKÉ PLESO 18. februára (SITA) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák zažil v sobotných pretekoch Svetového pohára v českom Liberci kurióznu situáciu, aká sa na pretekoch takejto kategórie ...

ŠTRBSKÉ PLESO 18. februára (SITA) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Michal Malák zažil v sobotných pretekoch Svetového pohára v českom Liberci kurióznu situáciu, aká sa na pretekoch takejto kategórie len tak ľahko nevidí. Počas pretekov na 15 km voľnou technikou mu do trate vbehla srnka a 27-ročný člen ŠKP Štrbské Pleso sa len s obrovskom dávkou šťastia vyhol kolízii, ktorá mohla mať veľké následky. "Bolo to už v druhej polovici pretekov. Bežal som v tej chvíli v trojčlennej skupinke. V jednom z klesaní, ktoré sa končilo pravotočivou zákrutou som zrazu zaregistroval, že sa oproti nám rúti srnka. Bola vyplašená skandovaním divákov. Vrazila do siete, ktorá bola okolo celého okruhu. Strhla ju, zamotala sa do nej a chcela pokračovať krížom cez trať. Vyhol som sa jej v poslednej chvíli, len tak-tak, že som nevybehol z úzkeho pásu snehu do poľa. Pre organizátorov to bol šok, pre divákov šou. Našťastie pre srnku aj pre mňa to dopadlo dobre. Ja som sa udržal na nohách a na trati, srnku organizátori vyslobodili zo siete a ona sa vrátila do lesa," opísal celú situáciu Michal Malák. Nakoniec dobehol do cieľa na 41. mieste, čo je jeho najlepší výsledok v pretekoch Svetového pohára v kariére. Okrem toho sa dostal pod hranicu 60 FIS bodov, ktoré mu zaručujú právo štartu v bojoch o krištáľový glóbus aj v budúcej sezóne.