Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mal spory s federáciou, lyžiar Northug asi príde o Svetový pohár

Petter Northug asi nebude v kádri Nórska v najbližšom Svetovom pohári. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 14. sep 2015 o 17:19

Northug chcel podľa nórskych médií od federácie povolenie, aby aspoň počas pretekov mimo Svetového pohára mohol používať logo svojho hlavného osobného sponzora.

OSLO. Špičkový nórsky bežec na lyžiach Petter Northug pre nezhody s národnou federáciou kvôli sponzorovi pravdepodobne príde o Svetový pohár i Tour de Ski 2015/2016.

Trinásťnásobný majster sveta odmietol podmienky reprezentačnej zmluvy a federácia v pondelok po vypršaní lehoty oznámila, že Northug nebude v kádri pre SP.

Dvadsaťdeväťročný lyžiar chcel podľa nórskych médií od federácie povolenie, aby aspoň počas pretekov mimo Svetového pohára mohol používať logo svojho hlavného osobného sponzora. Nórska lyžiarska federácia (NSF) s tým však nesúhlasila.

Northug je trinásťnásobným majstrom sveta.

"Žiadny športovec nemôže byť nominovaný, pokiaľ neuzavrie zmluvu s federáciou. Petter Northug nechcel dohodu pre novú sezónu Svetového pohára podpísať a preto nebude v reprezentácii, čo je nám veľmi ľúto," uviedla NSF v oficiálnom stanovisku.

Za daných okolností tak môže Northug na vrcholovej úrovni štartovať v blížiacej sa sezóne iba v seriáli maratónskych pretekov sám za seba a nie pod hlavičkou Nórska, informovala agentúra DPA.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články