Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lyžovanie: Zuzulová spokojná s pobytom v Argentíne

Veronika Zuzulová pózuje pred hotelom v mestečku Ushuaia počas tréningového pobytu v Argentíne (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 27. aug 2007 o 18:00

BRATISLAVA 27. augusta (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová ukončila augustový tréningový pobyt v Argentíne a v pondelok krátko pred 18.00 h sa objavila na bratislavskom Letisku M.

R. Štefánika. "Cesta bola dlhá, ale takmer celú som ju prespala. V Argentína bolo fajn, najmä tréning bol super. Boli sme tam partia, čo sa poznáme zo Svetového pohára. Okrem mňa ešte Fínky, Francúzky, Chorvátky, Talianky. Aj sme jazdili konfrontačne na čas, ale výsledky neprezradím," povedala s úsmevom 23-ročná Bratislavčanka.

V stredisku Cerro Castor na "konci sveta" strávila Zuzulová tri týždne, aby sa čo najlepšie pripravila na novú sezónu, v ktorej bude obhajovať celkovú piatu priečku medzi slalomárkami vo Svetovom pohári. S výnimkou prvého dňa tréningového pobytu, keď prípravu na svahu znemožnila vážna dopravná nehoda, sa podľa slov trénera Timoteja Zuzulu podarilo naplniť takmer všetky stanovené tréningové plány.

Výborné podmienky si pochvaľovali aj ostatné tímy

"V porovnaní s vlaňajškom sme absolvovali viac tréningových dní a okrem nás si podmienky pochvaľovali aj ostatné tímy zo Svetového pohára. Bolo to 15 tréningových dní na snehu s tým, že sme na svah chodili vždy ráno, predpoludním sme trénovali a popoludní potom nasledoval kondičný tréning. Slalom a obrovský slalom sme trénovali tak na polovicu, k super G sme sa veľmi nedostali," informoval T. Zuzula. Počas európskeho leta je tréning na južnej pologuli pre špičku svetového zjazdového lyžovania takmer nevyhnutnosťou. Popredné svetové tímy sa v danom období pripravujú v Argentíne a Čile, resp. Austrálii a Novom Zélande.

Zuzulovci boli v Argentíne už druhý rok po sebe a veria, že nie naposledy. "Dostali sme sa tam cez Fínov, tí zasa cez svojho švajčiarskeho trénera. Teraz však už môžeme povedať, že máme vybudované kontakty. Nechali sme tam už aj nejaký materiál s tým, že sa tam o rok opäť vrátime," dodal T. Zuzula. Po krátkom voľne by mala V. Zuzulová od 9. septembra pokračovať v príprave na európskych ľadovcoch. Úvodný obrovský slalom nového ročníka Svetového pohára je na programe 27. októbra na tradičnom mieste v rakúskom Söldene.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.