Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Lyžovanie: Slováci na Kontinenálny pohár bez Formánka a Oršulu

TASR|25. sep 2001 o 09:43

Bratislava 24. septembra (TASR) - Výprava slovenských skokanov na lyžiach odcestovala v utorok na ďalší diel Kontinentálneho pohára do Nemecka

. Na mostíku K120 v Oberhofe sa pod vedením reprezentačného trénera Petra Schlanka predstaví trojica Martin Mesík, Matej Uram a Ján Zelenčík.

Pôvodne mali do Nemecka cestovať aj Miroslav Formánek a Dušan Oršula, no Formánek ochorel na chrípku a Oršula si pri futbale zranil členok. "Cieľom je naskákať čo najviac skokov, lebo celý Svetový pohár sa skáče na veľkých mostíkoch. To je náš primárny zámer. Čo sa týka umiestnenia, bolo by dobré, keby aspoň dvaja bodovali. Mesík a Uram v súčasnosti skáču vo forme, že by mohli bodovať aj v SP. V nedeľu nebudeme štartovať preto, lebo nebudeme schopní postaviť družstvo," povedal P. Schlank.

Slovenskí skokani sa naposledy predstavili minulý víkend na majstrovstvách ČR a Poľska. V českom Harrachove skončila v súťaži družstiev dvojica Uram, Formánek na 9. mieste, v Zakopanom sa vydarili preteky Uramovi, ktorý skončil štvrtý, Oršula obsadil na mostíku K85 18. priečku.

Súvisiace články