Alexis Pinturault vyhral obrovský slalom v Garmisch-Partenkirchene 2020.
Alexis Pinturault vyhral obrovský slalom v Garmisch-Partenkirchene 2020. (Autor: Marco Trovati - TASR/AP)
SITA|2. feb 2020 o 15:49

Andreas Žampa nepostúpil do druhého kola.

38.Andreas ŽampaSlovenskonepostúpil

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Alexis Pinturault sa stal víťazom nedeľňajšieho obrovského slalomu mužov v nemeckom Garmisch-Partenkirchene v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2019/2020.

Dvadsaťosemročný Francúz vstupoval do druhého kola zo štvrtej pozície, polepšil si o tri priečky a triumfoval s časom 2:03,10 min.

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 23. miesto, jeho mladší brat Andreas nepostúpil do druhého kola.

Po úvodnej jazde bol na čele poradia Švajčiar Loic Meillard. V druhom kole sa však nevyhol menšiemu zaváhaniu a napokon bol druhý s mankom 16 stotín sekundy. Na 3. mieste skončil nórsky reprezentant Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0,24 s).

Adam Žampa vstupoval do druhého kola zo 17. miesta, v ňom sa však prepadol o šesť miest a napokon skončil na 23. pozícii, keď za víťazným Pinturaultom zaostal o 2,04 s.

Za toto umiestnenie získal osem bodov. Jeho brat Andreas obsadil v prvom kole nepostupovú 38. pozíciu.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 27 zo 44 pretekov)