Lukáš Lacko.
Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. júl 2017 o 06:17

Súperom slovenského tenistu v boji o postup do semifinále bude John Isner.

ATLANTA. Slovenský tenista Lukáš Lacko suverénne postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BB&T Atlanta Open v americkej Atlante.

Lacko si za 59 minút 6:3, 6:1 poradil s domácim Donaldom Youngom nasadeným ako šiestym v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola v Atlante.

Vo štvrťfinále proti Isnerovi

Súperom Lacka v boji o postup do semifinále bude turnajová dvojka a 20. hráč rebríčka ATP, ďalší Američan John Isner. Ten vyradil Kanaďana Vaseka Pospisila 6:3, 6:4.

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko, 129. v singlovom renkingu, vedie v štatistike proti 28-ročnému ľavákovi Youngovi (51.) 2:1.

Predtým mu podľahol v 1. kole newyorských US Open 2011 a revanšoval sa v 2. kole melbournských takisto grandslamových Australian Open 2012, aktuálne znova zvíťazil.

Lacko nestratil svoje podanie

Lacko Youngovi ani raz neodovzdal svoje podanie, kým súperov servis získal až štyri razy. V druhom sete ho brejkol trikrát a za stavu 5:1 pri Youngovom podaní premenil druhý mečbal.

Bývalý 44. muž hodnotenia Lacko nebol vo štvrťfinále na úrovni ATP World Tour od septembra 2014, keď sa dostal medzi najlepšiu osmičku v čínskom Šen-čene a nestačil na Brita Andyho Murrayho (3:6, 5:7).

Vo štvrťfinále na hlavnej profesionálnej úrovni má Lacko skóre 1:10. V semifinále nebol od februára 2012, vtedy si v Záhrebe dokonca zahral o titul.