+ 0 s

neštartoval

Pavol Rovder

-

BAR-SUR-AUBE. Slovenský cyklista Lukáš Kubiš obsadil 5. miesto v stredajšej 5. etape pretekov Tour de l'Avenir.

Úspech sa mu podaril napriek tomu, že v predchádzajúcej etape utrpel ťažký pád a poranil si ruku.

Z tretieho víťazstva na pretekoch sa na 150,7 km dlhej trati z Tomblaine do Bar-sur-Aube tešil Holanďan Marijn van den Berg, jedno dosiahol v tímovej časovke.

Druhý v hromadnom špurte finišoval jeho krajan a líder celkového poradia Mick van Dijke, tretí skončil Talian Luca Colnaghi a Kubiša predstihol ešte Brit Lewis Askey.

Z ďalších Slovákov skončil Adam Foltán na 23. mieste, Matúš Štoček bol 28. a Filip Lohinský obsadil 112. priečku, všetci s rovnakým časom ako víťaz. Pavol Rovder sa po utorkovom páde na štart piatej etapy nepostavil.

"Dnešná etapa bola čisto transferná. Odišiel únik a v balíku sa išlo tempo. Ani z ďaleka som sa necítil stopercentne. Celý deň som cítil bolesť v ramene," hodnotí Kubiš etapu pre Sportnet.

Včera slovenský cyklista utrpel nepríjemný pád. Saltom letel pri hromadnom páde do priekopy. Skončil v nemocnici.

"Tou rukou som si nevedel vybrať ani traťovky z vrecka. A tak som si musel ísť vypýtať nejaké lieky od bolesti. Trošku to pomohlo," vysvetľuje ďalej.

"Chcem sa poďakovať chalanom, že aj napriek týmto okolnostiam mi verili a pripravili mi dobrú pozíciu do šprintu. Folty išiel ako motorka, keď ma na kiláku vyviezol úplne dopredu.

Na osemstovke bola pravotočivá zákruta, kde mi jeden z Holanďanov nechal dieru. Musel som to zaliepať. Síce som išiel cez nich, no páska bola príliš blízko a tak to stačilo len na piate miesto," dodal.

"Som rád aj za toto, pretože po tých posledných dňoch som bol sklamaný, keď to nešlo tak, ako som si predstavoval. Teraz nás čakajú horské etapy, kde sa budeme chcieť ukázať v únikoch," uzavrel.

+ 26:46 min.

Domov»Cyklistika»Mal veľké bolesti ruky. Kubiš napriek tomu skončil tesne za pódiom