Klein nečakane potrápil svetovú deviatku, v úvodnom sete nevyužil sľubný náskok

Lukáš Klein.
Lukáš Klein. (Autor: TASR)
Sportnet|5. mar 2021 o 07:45

Slovák debutoval medzi elitou.

BUENOS AIRES. Slovenský tenista Lukáš Klein pri svojej premiére v hlavnej súťaži turnaja ATP vypadol v osemfinálovom druhom kole.

Dvadsaťdvaročný Klein po výhre nad krajanom Andrejom Martinom nestačil na podujatí v argentínskom Buenos Aires na domáceho Diega Schwartzmana a prehral 4:6, 2:6.

Aktuálne 291. hráč sveta v úvodnom sete až dvakrát prelomil podanie svetovej deviatky a dokonca viedol 4:2. Následne však Schwartzman získal šesť hier za sebou.

V druhom sete už domáci hráč nedal slovenskému súperovi šancu. Schwartzman ale po zápase priznal, že ho Klein zaskočil aktívnou hrou.

"Bolo to pre mňa náročné, pretože som ho vôbec nepoznal. Klein hral agresívne, prezentoval sa viacerými peknými winnermi, dobre servoval a často chodil na sieť. Postupne som však našiel recept na jeho hru a môj výkon mal stúpajúcu tendenciu Druhý set bol už z mojej strany veľmi dobrý," uviedol vlaňajší semifinalista Roland Garros.

Klein by mal v pondelok vo svetovom rebríčku ísť o šestnásť miest nahor na 275. pozíciu.

Domov»Tenis»Klein nečakane potrápil svetovú deviatku, v úvodnom sete nevyužil sľubný náskok