Nemecko inkasuje jeden z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2018 o 00:00

Lotyšsko má stále dobrú šancu na postup.

MS v hokeji 2018, B-skupina (Herning):

Lotyšsko - Nemecko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 37. Keninš (Abols, Balcers), 41. Galvinš (Indrašis, Džerinš), 48. Džerinš (Redlihš, Freibergs) - 49. Kahun (Draisaitl, Ehliz).

Rozhodcovia: Kaukokari (Fín), Mayer (USA) - Fluri (Švajč.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 2:2 na 2 min., navyše Draisaitl (Nem.) 10 min. za útok na hlavu, presilovky a oslabenia 0:0, 8997 divákov.

Lotyšsko: Merzlikinš - Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Rubinš, Freibergs, Zile - Indrašis, Džerinš, Redlihš - Keninš, Abols, Balcers - Rob. Bukarts, Blugers, Rih. Bukarts - Razgals, Jevpalovs, Pavlovs

Nemecko: Treutle - M. Mülller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg, Holzer, Mülller, Krupp, Mebus - Plachta, Hager, Eisenschmid, - Michaelis, Tiffels, Noebels - Ehliz, Kahun, Draisaitl - Krämmer, Pietta, Wiederer

HERNING. Hráči Lotyšska zvíťazili v zápase B-skupiny na MS v hokeji 2018 v Dánsku nad Nemeckom 3:1.

Po treťom víťazstve na turnaji majú zverenci Boba Hartleyho deväť bodov a poskočili na postupovú štvrtú priečku v skupine. Nemci sú so ziskom piatich bodov na šiestom mieste.

Lotyši nastúpia po dni voľna v pondelok od 20.15 proti Kanade, Nemcov čaká ďalší zápas v nedeľu od 20.15 proti Fínsku.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Lotyšsko - Nemecko: fotogaléria

12.5.2018

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: IIHF/

Miks Indrašis, útočník Lotyšska: "Je to pre nás veľké víťazstvo. Získali sme veľmi cenné tri body, ktoré nás udržiavajú v hre o štvrťfinále."

Dennis Seidenberg, obranca Nemecka: "Sme veľmi sklamaní z tejto prehry. Rozhodne to nebol náš najlepší výkon na MS, skôr naopak. Dlho sme hrali zodpovedne, ale napokon sme smutní. Súper bol lepší, góly dával v správny čas."

Online prenos: Lotyšsko - Nemecko (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
12.05.2018 o 12:15
Lotyšsko
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
59' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 37. Keninš (Abols, Balcers), 41. Galvinš (Indrašis, Džerinš), 48. Džerinš (Rēdlihs, Freibergs) – 49. Kahun (Draisaitl, Ehliz). Rozhodca: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri.
Dnešný duel je už minulosťou. Dá sa povedať, že Nemci dnešný duel vôbec nezvládli, a tak prichádzajú o veľmi dôležité body. Lotyši síce miestami boli pod veľkým tlakom, no v konečnom dôsledku sa im podarilo využiť obrovské šance, a tak zaslúžene získavajú tri body. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
Koniec zápasu.
58:50
Nemecký tím hrá už bez brankára, a tak budeme svedkami obrovského tlaku pred bránkou Lotyšska.
57:51
Lotyši sú už v plnom počte, a tak pravdepodobne zvládnu dnešný zápas.
57:48
57:48
importantNemecko bolo veľmi blízko ku skorigovaniu! Hager však z bezprostrednej blízkosti triafa len tyčku!
56:36
Nemci sú síce v pásme súpera, no k nebezpečnejšiemu zakončeniu sa stále nedopracovali.
55:51
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Oskars Cibuļskis – 2 min., hákovanie).
55:20
Tlak nemeckého tímu narastá, no Lotyši sa bránia zubami, nechtami.
54:20
Treutle sa nechcel nechať prekvapiť a strelu Rēdlihsa chytá.
53:06
Jeden z bratov Bukartsovcov skúšal pozornosť nemeckého brankára, no z veľkého uhlu sa mu ho nepodarilo prekvapiť.
52:18
Podľa očakávaní majú momentálne puk najmä hráči Nemecka, ktorí potrebujú dať rýchlo gól.
51:01
Momentálne sa hrá hokej, kedy puk lieta zo strany na stranu, no vďaka nepresnostiam môžu byť obaja brankári pokojní.
50:00
Pred nami je záverečných 10 minút dnešného duelu, ktorý bude ešte viac než zaujímavý.
48:40
48:40
goalNemecko dalo gól! Gól strelil DOMINIK KAHUN, ktorý bez problémov znižuje do odkrytej bránky. Asistencie: Leon Draisaitl, Yasin Ehliz.
47:54
47:54
goalLotyšsko dalo gól!
Gól strelil ANDRIS DŽERINŠ, keď výborne dosledoval celú situáciu a puk výborne zakončil za chrbát Treutla. Asistencie: Mikelis Rēdlihs, Ralfs Freibergs.
47:06
Tempo hry mierne kleslo, čo jednoznačne vyhovuje vedúcemu tímu.
45:56
Merzlikins všetko rieši na istotu, keď puk končí v jeho moci a nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavej ruke.
44:27
Nemecko pomaly, ale isto preberá taktovku nad duelom. Stav je však proti nim.
43:39
Lotyšom teraz nebolo všetko jedno, keď im zvonila tyčka. Gól z toho však stále nie je.
42:48
Balcers sa dostal do dobrého zakončenia, no z bezprostrednej blízkosti dokázal napáliť puk len do brankára Nemecka.
42:10
Nemecko musí začať vyvíjať tlak, ktorý však zatiaľ neprichádza.
41:31
Od modrej to skúšal Krupp, no jeho strela smerovala len presne na Merzlikinsa.
40:15
40:15
Gól strelil GUNTIS GALVINŠ zakončil nenápadnú akciu prudkou strelou do pravého horného rohu. Asistencie: Miks Indrašis, Andris Džerinš.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa veľmi podobala tej prvej, no s rozdielom, že sme v závere prostrednej časti videli gól. Nemecký tlak nebol využitý, a to potrestali Lotyši najlepšie ako mohli. Záverečná tretina bude ešte veľmi napínavá.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Hra sa presunie pred bránku Nemecka, keď všetko radšej vyriešil zákrokom Treutle.
38:00
Nemci sa natlačili opäť do tretiny Lotyšska, kde sa budú snažiť napraviť svoju nevyužitú šancu, po ktorej dostali gól.
36:54
36:54
Gól strelil RONALDS KENINŠ, ktorý nádherne zakončil prečíslenie 2 na 1. Asistencie: Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers.
36:27
importantDvojica Nemcov išla sama na brankára Lotyšska. Noebels však v obrovskej šanci zlyháva.
35:39
Nemci neuberajú z tlaku. Po návrate Draisaitla tlak Nemecka vzostupuje.
34:16
Obrovský závar pred bránkou Lotyšska. Nemci však ani na niekoľkokrát nedokázali puk prepasírovať do siete.
33:31
Nemecko je opäť natlačené v tretine súpera, kde momentálne vytvárajú drvivý tlak.
32:43
Kapitán Seidenberg pálil z ľavého krídla, no dokázal trafiť len brániaceho hráča.
32:19
Do zaujímavého zakončenia sa dostal Džerinš, no z otočky nedokázal puk prepasírovať do bránky nemeckého tímu.
31:20
Medzičasom sa vrátil na ľadovú plochu aj Leon Draisaitl.
31:09
Patrik Hager to spravil výborne, no žiadny z jeho spoluhráčov nedokázal naplno využiť jeho peknú individuálnu akciu.
30:35
Nemecký tím sa dokázal ubrániť, a tak sú opäť sily vyrovnané.
29:47
Nemci hrajú však zatiaľ v oslabení výborne, keď nechávajú Lotyšom minimálne puk.
28:45
Merzlikins musel ísť von z bránky a vôbec to nezahral dobre. Krämmer to takmer potrestali gólom do prázdnej bránky.
28:35
Vylúčenie v tíme Nemecko (Frederik Tiffels – 2 min., hákovanie).
27:48
Po dlhšej dobe sa bude hrať aj pred nemeckou bránkou, keď sa bude vhadzovať po ľavici brankára.
26:37
Nemci zvyšujú svoj tlak. Tentokrát sa do streleckej pozície dostal Pietta, ktorý však tesne minul bránku.
25:31
Matthias Plachta to skúšal bekendom z pravého krídla, no puk nedokázal prepadnúť za chrbát Merzlikinsa.
25:00
Tempo je v druhej tretine podobné ako v tej prvej, keď puk lieta z hokejky na hokejku a zo strany na stranu.
23:50
Nemecký brankár to riešil najjednoduchšie ako sa dalo a puk radšej chytá.
23:25
Merzlikins si pripisuje veľmi dôležitý zákrok, keď sa Nemci dostali do výborného zakončenia. Eisenschmid však nedokázal využiť svoju veľkú šancu.
22:57
Sily na ľadovej ploche sú už opäť vyrovnané. Táto presilová hra Nemcom vôbec nevyšla.
22:08
Nemecký tím sa však zatiaľ k výraznejšiemu zakončeniu nedostal.
21:00
Sily na ľadovej ploche sú teda vyrovnané, no len na malý moment, pretože o malú chvíľku budú v prevahe Nemci.
20:57
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Miks Indrašis – 2 min., podrazenie).
20:31
Lotyši začali druhú tretinu veľmi aktívne, pretože majú presilovú hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je úspešne za nami. Mohli sme sledovať veľmi aktívny hokej, keď puk lietal zo strany na stranu. Nechýbali ani tvrdé zákroky, ktoré boli s výnimkou toho posledného v rámci pravidiel. Leon Draisaitl dostal okrem 2 minútového trestu ešte 10 minút navyše, keď sa v rozpore s pravidlami previnil nebezpečným útokom na hlavu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
V záverečných sekundách prvej tretiny je pred bránkou Nemecka obrovský rozruch.
19:04
Vylúčenie v tíme Nemecko (Leon Draisaitl – 2 min., napadnutie hlavy a krku). Okrem iného si nemecký hokejista odpyká ešte 10 minútový trest.
18:40
Momentálne držia puk najmä Nemci, ktorí sú usadení v pásme súpera.
17:12
Na záver tretiny puk opäť intenzívne lieta zo strany na stranu.
16:11
Roberts Bukarts vyslal teraz na bránku Nemecka veľmi nepríjemný strelu, ktorá skončila len na tyčke nemeckého tímu.
15:31
Draisaitl dostal od Kahuna výbornú prihrávku, ktorú však z prvej nedokázal poslať za chrbát Merzlikinsa.
15:04
Lotyši striedajú počas hry, keď aktuálne držia puk za vlastnou bránkou.
14:02
Eisenschmid to skúšal z väčšej vzdialenosti, no puk z jeho hokejky si nenašiel trajektóriu do priestoru troch žrdí.
12:49
Leon Draisaitl potiahol puk po ľavom krídle, no jeden z Lotyšov sa výborne vrátil a včas zblokoval Nemcovu strelu.
12:16
Aktuálna štatistika striel je momentálne 4:7.
11:20
Kahun sa dral pred bránku, kde následne nie veľmi pekne padol rovno na tyčku. Dúfajme, že nemecký hráč bude v poriadku.
10:37
Po ofsajdovom verdikte z pohľadu nemeckého tímu sa vhadzovanie presunie do stredného pásma bližšie k bránke Lotyšska.
10:00
Úvodná polovička prvej tretiny je úspešne za nami. Doposiaľ sme mohli sledovať veľmi atraktívny duel, v ktorom puk lieta zo strany na stranu.
08:33
Na druhej strane sa dostal k zakončeniu jeden z Lotyšov, no trafil len výstroj brankára.
08:15
Dominik Kahun výborne nakorčuľoval do pásma súpera, kde dostal príliš veľa miesta. Z jeho individuálnej akcii však gól napokon nepadol.
07:48
Tečovaný puk opustil hraciu plochu, a preto sa bude vhadzovať po pravici Merzlikinsa.
06:31
Pri puku sú teraz najmä Nemci, ktorí sa zdržujú v tretine súpera.
05:10
Krásna akcia nemeckého tímu gólom nekončí! Dôležitý, ale veľmi pekný zákrok znamená stále bezgólový stav.
04:50
Lotyši vyhodili puk, a to bude znamenať logicky zakázané uvoľnenie.
04:14
Hra je zatiaľ vo veľmi vysokom tempe, keď puk lieta zo strany na stranu. Nechýbajú ani tvrdé strety, ktoré sú však v rámci pravidiel.
03:46
Po nastreľovanom puku na bránku Nemecka sa pred nemeckou bránkou strhla trma vrma. Puk skončil v moci brankára Treutleho, no hráči sa tam ešte zbytočne strkali.
02:50
Bratia Roberts a Rihards Bukartsovci pekne zakombinovali, čo vyústilo do sľubne vyzerajúceho zakončenia. Gól z toho však napokon pre dobrý zákrok nebol.
01:46
Balcers si skúšal stiahnuť puk, no v hodine dvanástej sa mu hodil pod nohy a hokejkou vyrazil puk Nemec Seidenberg.
01:20
Lotyši boli pri brejku príliš rýchly, čo malo za následok ich ofsajd.
00:54
Aktívnejšie začali Nemci, ktorí sa usadili v tretine súpera.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibuļskis, Balinskis, Sotnieks, Rubins, Freibergs, Zile – Indrašis, Džerinš (A), Rēdlihs (A) – Keninš, Abols, Balcers – Roberts Bukarts (C), Blugers, Rihards Bukarts – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.

Nemecko: Treutle (Pielmeier) – M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg (C), Holzer (A), J. Müller, Krupp, Mebus – Plachta, Hager, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Kahun, Draisaitl (A) – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin.

Rozhodca: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, ktorý bude venovaný piatemu zápasu skupinovej fázy Majstrovstiev sveta v hokeji. Dnes sa proti sebe postavia tabuľkoví súperi, konkrétne Lotyšsko s Nemeckom.

Lotyšsko sa momentálne nachádza na 5. priečke, kde stráca na postupovú 4. priečku 2 body, no Dánsko má už piaty zápas za sebou. Lotyši vstúpili do turnaju dobre, ked otočili zápas s Nórskom z 2:0 na víťazstvo 2:3 po predĺžení. Nasledoval však veľký debakel od Fínska 1:8. Následne bola však chuť napravená a čisté konto v zápase s Južnou Kóreou pri výhre 0:5 bol bonus. Ďalší zápas sa postavili Lotyši proti vedúcim Američanom. Tých zaskočili a uchmatli im bod, keď USA vyhralo až po predĺžení 3:2. Najviac bodujúcim hráčom je mladý Rudolfs Balcers, ktorý zatiaľ nazbieral 4 body za 3 góly a 1 prihrávku.

Nemecko má v tabuľke o bod menej, pretože v prvom zápase s domácim Dánskom len prehrali 2:3 po nájazdoch, s Nórskom sa história opakovala, no s výsledkom 4:5. Tretí zápas hrali Nemci proti Američanom, kde ani nedokázali streliť gól a prehrali 3:0. V poslednom zápase nastúpili Nemci proti Juhokórejcom, ktorým nadelili 6 gólov a zápas vyhrali 6:1. Najlepšie bodujúcim hráčom je hviezda Edmontonu Oilers Leon Draisaitl, ktorých svojich 8 bodov rozdelil v pomere 1:3.

Misky váh stávkových kancelárií sú mierne naklonené na stranu Nemecka. Hokej je však nevyspytateľný šport a my sa tak môžeme tešiť na výborný zápas. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný hokejový zážitok v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci podľahli Lotyšom a postup do štvrťfinále sa im poriadne vzdialil