Francúzsko na MS v hokeji 2024
Francúzsko

MS v hokeji 2024: Lotyšsko spasil Daugavinš, Francúzsko pokazilo predĺženie

Fotogaléria (16)
Lotyšsko - Francúzsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|12. máj 2024 o 13:20 (aktualizované 12. máj 2024 o 19:07)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Lotyšsko - Francúzsko.

OSTRAVA. Lotyšsko a Francúzsko dnes hrali o 16.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Lotyšsko - Francúzsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu Lotyšsko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Lotyšsko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
12.05.2024 o 16:20
Lotyšsko
3:2
(0:1, 0:0, 2:1, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 43. Abols (Freibergs, Dzierkals), 52. Ro. Bukarts (Daugavinš, Jaks), 65. Daugavinš – 17. Da Costa (Auvitu, Bertrand), 57. Bellemare (Da Costa). Rozhodca: Bjork (SWE), Heikkinen (FIN) – Ondráček (CZE), Yletyinen (SWE).
Prenos
V dnešnom zápase MS v ľadovom hokeji 2024 sa z víťazstva tešia hráči Lotyšska! Zápas bol vyrovnaný, oba tímy dokázali za 60 minút streliť po 2 góly. Následne sa išlo teda do predĺženia. Francúzi urobili v úplnom závere predĺženia fatálnu chybu, ktorá ich stála možnosť zahrať si samostatné nájazdy, a teda aj možnosť vyhrať. Túto chybu dokázal využiť v poslednej sekunde predĺženia Kaspars Daugavinš. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera. Nezabudnite, že dnešný deň ponúka ešte zápas Rakúska a Švajčiarska o 20:20 a o rovnakom čase aj duel Švédska a Poľska.
Koniec zápasu.
64:59
goalLotyšsko dalo gól!
V poslednej sekunde predĺženia sa Francúzi sami pripravili o samostatné nájazdy a o možnosť zabojovať o priaznivejší výsledok! Fatálne zlyhanie Francúzov v obrannom pásme. Individuálne vyvezenie puku od Boudona dopadlo nanič a to využil KASPARS DAUGAVINS, ktorý v samostatnom nájazde ukončil zápas. Stav je 3:2. Lotyšsko vyhráva po predĺžení.
64:41
Prečíslenie Lotyšska. Dve francúzske hokejky prileteli pred prihrávkou Mamčicsa. Vhadzovanie v obrannom pásme Francúzov.
64:25
Krastenbergs nasťahoval svoj tím do útočného pásma. Následne zakončenie z Lotyšskej hokejky končí v lapačke Junca. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšov.
63:33
Tím Francúzska v plnom počte.
63:19
Lotyšské zakončenie, Junca sa rýchlo presunul na Daugavinšovu koncovku.
62:44
Abols sa snažil zakončiť po Daugavinšovej prihrávke, nepochodil. Následne Francúzi vytečovali prihrávku a oslobodili sa.
62:15
Abolsova prihrávka zrazená, Francúzi vyhodili puk.
61:37
Tri a pol minúty pred koncom predlženia. Francúzi vyhrali obranné buly a vyhadzujú puk cez všetky čiary.
Oddychový čas pre tím Lotyšska.
61:33
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Anthony Rech – 2 min., hákovanie.
61:25
Mamčics zoči-voči Juncovi nepochodil. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Lotyšska.
60:45
importantDa Costa sa dostal do samostatného úniku, no proti Merzļikinsovi nedokázal skórovať!
60:33
Francúzi strácajú útočné pásmo. Lotyši môžu ísť do útočného výpadu.
60:04
Úvodné buly do predĺženia vyhrali Francúzi.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Koniec tretej tretiny a duel nám nekončí. Výsledok je 2:2. O malú chvíľu sa tak začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:56
Tvrdá rana Francúzov od modrej, k dorážke sa nik nedostal.
58:58
Lotyši trestuhodne prepadli v obrannom pásme a Bellemare to mohol využiť už druhýkrát, no nepochodil.
58:38
Francúzi v snahe vyhodiť puk ho vyhodili na striedačku. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
58:12
Daugavinš dostal puk na modrej čiare, Francúzi mu nevenovali pozornosť a nechýbalo veľa, aby pošiel proti ich bráne v samostatnom nájazde.
56:51
goalFrancúzsko dalo gól!
Francúzsko dokázalo vyrovnať! Neuveriteľné veci v závere tretej tretiny! PIERRE-EDOUARD BELLEMARE dokázal doraziť puk do brány po strele od svojho spoluhráča. Brankár Merzļikins nestihol zareagovať včas. Stav je 2:2.
Asistencie: Da Costa.
56:45
Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Hra sa presťahuje pred oči Merzļikinsa.
56:20
Francúzi dávajú najavo, že chcú zabojovať o vyrovnanie. Momentálne sledujeme ich postupný útok.
55:06
Francúzsko v plnom počte.
54:39
Obrovská príležitosť! Bozon sa ocitol v samostatnom nájazde po chybe Bukartsa, ktorý neprihral presne! Zoči-voči Merzļikinsovi však nepochodil!
53:58
Daugavinš kazí prihrávku a Francúzsko tak môže vystriedať.
53:28
importantObrovská šanca Lotyšov! Po kombinácií sa dostali do zakončenia, brankár Junca predviedol perfektný zákrok a naďalej drží nádeje svojho tímu.
52:51
Bukartsova prihrávka pred bránu, Francúzi tam nechali trestuhodne veľa priestoru, no Lotyši to nevyužili.
51:48
Lotyši dokázali túto presilovú hru využiť a otáčajú stav stretnutia! Fantastická strela Daugavinša, ktorý trafil žrď. ROBERTS BUKARTS sledoval puk a dokázal ho doraziť po strele svojho spoluhráča za chrbát Juncu. Stav je 2:1.
Asistencie: Daugavinš, Jaks.
51:27
Jaksova strela trafia brániaceho Perreta. Lotyši následne stratili útočné pásmo po nepresnej prihrávke.
50:35
Daugavinš nedokázal puk prestrčiť pomedzi korčule Bozona. Francúzi následne vyhadzujú puk cez všetky čiary.
50:20
Lotyšsko si zahrá dlhú presilovú hru, navyše vyhrali útočné vhadzovanie.
50:06
Hugo Gallet – DKZ, faul lakťom.
50:06
Hugo Gallet – 5 min., faul lakťom.
Rozhodcovia idú pozrieť videozáznam po tomto nepeknom hite.
50:05
Rozhodcovia kontrolujú zdravotný stav lotyšského hráča. Tvrdý hit teraz schytal od Galleta Jaks. Je poriadne otrasený. Rozhodcovia sa už radia.
49:48
Strelecký pokus, s ktorým Junca nemal prakticky žiaden problém. Lotyšsko získava aspoň útočné vhadzovanie.
49:22
Lotyšsko v plnom počte.
48:40
Bellemare dobiedzal pred bránou po tom, čo stečovaný puk vyletel do vzduchu pred Merzļikinsovou bránou. Lotyšský brankár si to však dobre postrážil.
48:30
Nepríjemný strelecký pokus pomedzi nohy cúvajúceho Merzļikinsa. Ten dokázal medzierku medzi betónmi zatvoriť. Naďalej Francúzi v útočnom pásme.
47:47
Priestor pre Lotyšov na rýchly brejk. Zastavení sú však ofsajdovým verdiktom. Vhadzovanie v strednom pásme.
47:38
Kvalitné zakončenie Bozona stečované mimo priestor troch žrdí.
47:22
Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Elvis Merzļikins – 2 min., podrazenie, trest odpyká Miks Indrašis.
importantReklamná prestávka.
47:19
Prihrávka pred bránku, kde chýbal akýkoľvek brániaci hráč Lotyšska! Veľká šanca Francúzov, ktorí si zahrajú presilovú hru, keďže sa Lotyši previnili proti pravidlám.
46:20
Veľmi nepresná prihrávka od Llorcu na Da Costu vyústila v zakázané uvoľnenie. Hra sa opäť presťahuje pred Junca.
45:58
Francúzi neskrotili prihrávku vo vlastnom obrannom pásme. Ri. Bukarts nedokázal túto šancu premeniť. Vhadzovať sa bude pred Juncom.
45:14
Nahodenie z veľkého uhla v podaní Lotyšov. Junca mal pri zákroku aj trochu šťastie, pretože puk sa odrazil rovno od jeho spoluhráča pred neho.
44:29
Vysoká hokejka, keďže sa ešte následne puku dotkol Simonsen, hra musela byť prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
43:31
Veľká šanca pre Egleho, neulakomil sa, prihrával pred bránu kde sa nachádzal Bukarts, no Lotyši to nevyužili.
43:14
Útočný výpad Lotyšov zastavuje ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
42:59
Výborná práca Lotyšov a je vyrovnané! Perfektná strieľaná prihrávka si našla hokejku RODRIGA ABOLSA, ktorý puk následne stečoval do odkrytej časti Juncovej svätyne. Stav je vyrovnaný – 1:1.
Asistencie: Freibergs, Dzierkals.
42:50
Prišla aj strela od modrej v podaní Francúzov, no tá stroskotala na brániacich hráčoch Lotyšska.
42:30
Po Juncovom vyrazení puku je hra prerušená. Vhadzuje sa v útočnom pásme Lotyšska.
42:20
Pásmo Francúzov ostalo prázdnejšie, snažili sa to využiť Lotyši, no neúspešne.
41:50
Súboj v útočnom pásme Francúzska. Napokon prišli Francúzi o puk a Lotyšsko tak môže zahrávať útočný výpad.
40:27
Daugavinš to vyskúšal. Dobrý zásah betónom od Juncu.
40:10
Úvodné buly do záverečnej tretiny vyhrali Francúzi.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina gól nepriniesla. Začiatok druhej dvadsaťminútovky bol celkom vyrovnaný, no v závere dokázali Lotyši výrazne ohroziť Francúzov. Tí sú však ochotní, a ponúkajú sa do striel. Brankár Junca je taktiež veľká opora ich tímu. Uvidíme, čo nám prinesie záverečná tretina, ktorá sa začne približne o 18:06.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Da Costa sa to snažil posunúť pred bránku, kde mal nakorčuľovaného Bertranda, no Francúzi z tejto šance nevyťažili.
38:40
Veľký tlak Lotyšov. Naďalej však množstvo zablokovaných striel. Zakázané uvoľnenie Francúzov. Vhadzovanie pred Juncom.
37:44
importantVeľká šanca Lotyšov! Bukarts to ponúkal ešte pred bránou lepšie postavenému spoluhráčovi, no Junca je stále oporou svojho tímu!
36:50
Otvorená pozícia pre Abolsa, trafil len defenzívu Francúzov.
36:05
Jaks to vyskúšal od modrej, viacerí Francúzi však boli v trajektórií puku. Následne sa Francúzi oslobodili vyhodením puku.
35:41
Hugo Gallet – 2 min., sekanie.
35:18
Bukarts dokázal prihrať spoza brány, po zakončení Krastenbergsa sa puk ocitol iba na bočnej konštrukcii.
34:48
Lotyši získali útočné vhadzovanie, no dlho si puk neužili. Buly sa zopakuje.
34:27
Tvrdé rany Francúzov. Crinon však neprestrelil lotyšskú defenzívu.
33:18
Vysoký oblúčik, ktorý padol pred brankára Merzļikinsa, a ten ho kryje. Opäť sa vhadzuje pred lotyšskou bránou.
32:50
Zakázané uvoľnenie Lotyšov. Hra sa presťahuje pred oči Merzļikinsa.
32:30
Výborne Francúzi vyštartovali vpred. Dlho však v útočnej tretine nepobudli.
32:02
Tlak Lotyšov. Cibuļskisova strela končí iba na dobre pripravenom Juncovi.
31:00
importantObrovská príležitosť Bukartsa, ktorý si nakorčuľoval na puk pred bránu, no v predbránkovom priestore proti Juncovi neuspel!
30:45
Lotyši stratili útočné pásmo.
30:30
Dierkals mal obrovskú príležitosť, ale nedokázal svoju koncovku vtesnať medzi tri žrde. Vhadzovanie v obrannom pásme Francúzska.
30:17
Ďalšia nepresnosť na Lotyšskej strane. Zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Merzļikinsom.
29:56
Bukarts namieril strelu priamo do náručia Juncu. Opäť sa bude vhadzovať pred francúzskou bránou.
29:34
Lotyši už neudržali útočné pásmo. Ostávajú však naďalej na puku.
29:14
Nastrelenie v podaní Lotyšska pred Juncu, no ten si svoju prácu odviedol stopercentne. Vhadzovanie pred francúzskou svätyňou.
29:00
Momentálne sledujeme nepresnosti na oboch stranách. Útočnú snahu Lotyšska zastavuje ofsajdový verdikt rozhodcu. Vhadzovanie v strednom pásme.
28:08
Prihrávka T. Bozona nenašla pred bránou nikoho. Vznikla menšia potyčka pred bránou Merzļikinsa. Vhadzovať sa bude opäť v útočnom pásme Francúzska.
27:20
Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Hra sa opäť presťahuje pred Merzļikinsa.
27:01
Strela spoza brániaceho hráča, no bol to skôr propagačný pokus od Bozona. Vhadzovanie v útočnom pásme Francúzska po reklamnej prestávke.
26:19
Hostia v plnom počte.
25:46
importantObrovská chyba Lotyšov. Dvojšanca, ktorú mal francúzsky tím v oslabení. Bruche preveril schopnosti Merzļikinsa!
25:19
Prihrávka do prehusteného priestoru, tam to mali Francúzi postrážené a vyhadzujú puk ďaleko od nebezpečenstva.
24:27
Francúzi vyhodili puk po vyhranom buly cez všetky čiary.
24:19
23:47
Strelecký pokus v Jaksovom podaní. Brankár Junca musel puk vyraziť betónom.
23:05
Rýchly útočný postup Lotyšov, ale Gavars neprestrelil Juncu.
22:46
Treilleov nahodený puk sa snažil tečovať Bellemare, k výraznejšej šanci nedošlo.
22:20
Auvitu to vyskúšal strelou na bránu, no narazil len na pripraveného Merzļikinsa. Vhadzovanie v útočnom pásme Francúzska.
21:51
Lotyšský tím vyšiel do útoku, finálnu strelu zablokovali Francúzi.
21:01
Krastenbergs hral pod tlakom a vyhadzuje puk len na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pred očami Merzļikinsa.
20:30
Lotyši len odovzdali puk Francúzom, tí môžu z hĺbky svojho pásma zahrávať útočnú akciu.
20:04
Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Lotyši.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej tretine je 0:1. Francúzi začali síce pozvoľne, no postupne pridávali, a tak sa dokázali presadiť v čase 16:02 prostredníctvom Stephana da Costu. Prišlo aj zbytočné vylúčenie na Lotyšskej strane, keď Oskars Batna oslabil svoj tím na 5. minút a dostal aj osobný trest za nebezpečné pichnutie protihráča. Uvidíme, čo nám prinesie prostredná dvadsaťminútovka, ktorá sa začne približne o 17:13.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
Lotyšská defenzíva nechala pre Simonsena veľa priestoru, no ten tesne míňa Merzļikinsovu bránku.
19:06
Auvitu naznačil strelu, napokon ponúkol puk ešte Da Costovi, no ten netrafil bránu a vyhnal svoje mužstvo z pásma.
18:52
Tvrdá rana v podaní Francúzov. Naďalej ostávajú v útočnej tretine.
18:20
17:33
Zile to vyskúšal tvrdou ranou, netrafia priestor francúzskej brány.
17:08
Nepresná prihrávka v podaní Francúzska ich vyháňa z útočnej tretiny.
16:18
Sacha Treille – 2 min., krosček.
16:02
Francúzi strieľajú prvý gól zápasu! STEPHANE DA COSTA dokázal vypáliť nebezpečný projektil, ktorý následne trochu tečoval jeden z obrancov Lotyšska. Brankár Merzļikins už nedokázal zasiahnuť. Stav je 0:1.
Asistencie: Auvitu, Bertrand C.
15:31
Oskars Batna – DKZ, nebezpečná hra vysokou hokejkou.
15:31
Oskars Batna – 5 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
Rozhodcovia si pôjdu pozrieť video. Jeden z hráčov Lotyšska sa pravdepodobne previnil proti pravidlám, no situácia musí byť overená.
15:15
Komplikovaná situácia na modrej čiare, Lotyši dokázali puk vyhodiť mimo nebezpečenstvo.
15:04
Zakončenie Bozona z pravého kruhu, ktoré Merzļikins chytá! Dobrá strela v podaní Francúzov.
14:30
Lotyšsko vyhadzuje puk cez všetky čiary.
14:23
Francúzi sa okamžite pokúšali o zakončenie. V skrumáži pred bránou to však cez Merzļikinsa nepretlačili. Vhadzovanie v útočnom pásme Francúzska.
Francúzi budú mať k dispozícií po reklamnej prestávke presilovú hru, uvidíme, ako s ňou dokážu naložiť.
14:15
Kristaps Zile – 2 min., podrazenie.
13:20
Rana od modrej čiary, vyskúšal to Jaks. Lotyši následne stratili útočné pásmo po dlhšej dobe a Francúzi môžu vystriedať.
12:40
Zaváhanie Francúzov za vlastnou bránou, Lotyši sa tlačili do zakončenia, no Junca si postrážil svoju svätyňu.
12:20
Tramaks si vytvoril streleckú šancu, no tá od modrej smeruje priamo na brankára Juncu. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšov.
11:30
importantPríležitosť pre francúzsky tím! Tentokrát zakončenie ku žŕdke, brankár Merzļikins vytiahol dobrý zákrok.
10:15
importantMamčics robí veľkú chybu pri ľavom kruhu. Da Costa sa dostal do zakončenia, no neprekonal Merzļikinsa!
09:37
Toto prepustenie puku pre Lotyšský tím mohol dopadnúť dobre, no Daugavinš po ofsajdovom verdikte nemohol pokračovať. Vhadzovanie v strednom pásme.
09:01
Francúzska snaha so zakončením, no mimo priestor troch žrdí. Strieľal Dair.
08:35
Lotyšská snaha, teraz len nie príliš nebezpečný pokus od Egleho. Následne sa puk odrazil na ochrannú sieť. Vhadzovanie v obrannom pásme Francúzov.
08:19
Zakázané uvoľnenie Francúzov. Hra sa tak presťahuje pred brankára Juncu.
07:21
importantDaugavinš a jeho veľmi dobrá kľučka. Pripravil pozíciu pre Dzierkalsa, no ten nepochodil proti Juncovi!
06:15
Francúzi vyhrali vhadzovanie vo vlastnom obrannom pásme. Následne nahodený puk do útočného, no Lotyši si to dobre postrážili.
Lotyšsko má výraznú prevahu aj na tribúnach. Počujeme fanúšikov skandovať "Latvija". Zatiaľ sledujeme pomerne rýchly hokej na oboch stranách.
06:00
Francúzsky prechod do útočného pásma bez zakončenia. Nepretlačil sa do neho Perret.
05:04
Cibuļskis to vyskúšal z ľavého kruhu, no jeho strela zrazená mimo priestor troch žrdí brány Juncu.
04:47
Lotyši vyhrali vhadzovanie a okamžite vyrazili do útočnej tretiny.
04:40
Zakázané uvoľnenie Lotyšov. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Francúzov.
04:20
Lotyši majú puk na hokejkách a z hĺbky vlastného pásma budú zahrávať útočnú akciu.
03:35
Francúzi sa dokázali napokon ubrániť. Lotyšská presilovka bola však veľmi dobrá.
03:27
02:26
Dzierkals sa ocitol v sľubnej šanci, no stratil moment na zakončenie! Veľmi dobrý zákrok Francúzskeho obrancu Galleta.
01:52
importantVeľká šanca Lotyšov! Brankár Junca začal ihneď z ostra a pripísal si dôležité zákroky po sérií tvrdých striel Lotyšska.
01:27
Florian Chakiachvili – 2 min., hákovanie.
01:10
Signalizované vylúčenie na Francúzskej strane a Lotyši si môžu naplánovať svoj útok v šestici.
00:38
Prvá ofenzívna snaha Francúzov. Boli vyhnaní z útočnej tretiny a tak budú zahrávať ďalšiu snahu až spoza vlastnej brány.
00:05
Úvodné buly vyhrali Francúzi a zápas nám práve začal.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hokejisti sa už nachádzajú na ľadovej ploche a o malú chvíľu sa zápas začne.
Úvodné zostavy:

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibuļskis – Daugavinš (C), Dzierkals, Abols (A) – Krastenbergs, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Egle – Ansons, Tralmaks, Gavars.
Tréner: Harijs Vitolins

Francúzsko: Junca (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Bertrand, Da Costa (A), K. Bozon – Bellemare (A), Perret, Treille (C) – Boudon, Simonsen, Rech – Dair, Bruche, T. Bozon.
Tréner: Philippe Bozon

Rozhodca: Bjork (SWE), Heikkinen (FIN) – Ondráček (CZE), Yletyinen (SWE).
Vážení hokejoví fanúšikovia, tretí deň Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2024 prináša zaujímavý duel skupiny B medzi Lotyšskom a Francúzskom. Zápas sa bude odohrávať v Ostravar Aréne. Úvodné buly je naplánované na 16:20hod.

Lotyšsko sa momentálne nachádza na 5. priečke tabuľky skupiny B s 2 bodmi. Lotyši dokázali po parádnej prestrelke napokon vyhrať s Poľskom po predĺžení, kedy strelcom rozhodujúceho gólu bol Kaspars Daugavins. Do duelu nastupujú Lotyši ako favorit, no stať sa môže hocičo.

Francúzsko sa momentálne nachádza na 8. priečke tabuľkys 0 bodmi na konte. Francúzi odohrali prvý zápas s Kazachstanom, ktorý skončil víťazstvom práve Kazachov, a to stavom 1:3. Hoci Francúzi prestrieľali Kazachov (29-24), nedokázali si vytvoriť gólové príležitosti, Kazachovia dobre bránili predbránkový priestor, a tak boli nútení Francúzi hrať "po obvode".

Vzájomné meranie síl oboch celkov sa naposledy uskutočnilo 10.11.2023 v rámci medzištátnych zápasov. Lotyšsko vyhralo nad Francúzskom 4:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Lotyšsko spasil Daugavinš, Francúzsko pokazilo predĺženie