Na bronz stráca iba dva údery. Sabbatini si v Tokiu výrazne polepšil

Golfista Rory Sabbatini na LOH Tokio 2020 / 2021.
Golfista Rory Sabbatini na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. júl 2021 o 12:40

Po dvoch kolách má na konte šesť úderov pod par.

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini figuruje po piatkovom 2. kole mužského turnaja na olympijských hrách v japonskom Tokiu na spoločnom 11. mieste s ďalšími troma golfistami.

Po úvodnom súťažnom dni bol 45-ročný rodák z juhoafrického Durbanu na spoločnom 20. mieste s bilanciou 2 údery pod par, v 2. kole sa mu darilo viac a ihrisko absolvoval na 67 úderov, čo sú 4 údery pod par. Celkovo má na konte 6 úderov pod par.

Rovnako ako vo štvrtok, aj v piatok sa Sabbatinimu darilo v druhej polovici.

V prvom kole tam v prvej časti vyrovnanú bilanciu a v druhej zahral dva údery pod par, v piatok absolvoval prvú polovicu s bilanciou jeden úder pod par a druhú s troma ranami pod par.

Sabbatini má stále šancu na medailu

V piatok sa najviac darilo Američanovi Xanderovi Schauffelemu, ktorý potreboval len 63 rán a s výkonom 11 úderov pod par je po piatku lídrom hodnotenia.

Druhý je Mexičan Carlos Ortiz, ktorý sa zo spoločnej 3. priečke po štvrtku posunul na druhú s bilanciou -10.

Tretia pozícia priebežne patrí kvartetu golfistov - Čiľan Mito Pereira, Švéd Alex Noren, Rakúšan Sepp Straka a domáci Hideki Macujama.

Sabbatini na tretiu pozíciu aktuálne stráca len dva údery. Druhé kolo sa ešte neskončilo, no organizátori ho pre nepriazeň počasie prerušili a dohrajú ho asi až v sobotu. Vtedy je na programe aj 3. kolo a mužský turnaj v golfe vyvrcholí v nedeľu.

Nastúpil ako prvý

Sabbatini v piatok na druhej jamke zaznamenal birdie, na piatej však prišlo bogey. Kontroval však ďalším birdie na šiestej jamke.

V druhej polovici sa na vyrovnanú bilanciu dostal cez bogey na 11. jamke, no na 13., 14., 15. a 17. jamke si pripísal birdie a vystúpal hodnotením nahor.

Sabbatini vo flighte s Čiľanom Mito Pereirom a Talianom Renatom Paratorem v piatok začínali, preto skončili ako prví.

Golfista z Čile sa v piatok prepracoval na spoločné 3. miesto, Talianovi priebežne patrí 39. priečka.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Golf»Na bronz stráca iba dva údery. Sabbatini si v Tokiu výrazne polepšil