David Hrnčár. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Sportnet, TASR|14. aug 2022 o 19:50 (aktualizované 14. aug 2022 o 21:30)

V Poprade sa zrodila štvorgólová prehra domácich.

Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 1:5 (1:1)

Góly: 28. Popovič - 57. a 71. Hrnčár, 13. Čavrič 53. Šaponjič, 84. Kucka

ŽK: Popovič (Liptovský Mikuláš)

Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Bielák, Bedecs, Nečas (78. Župa) - Gerát, Káčerík, Václavik - Popovič, Matoš (76. Diviš), Ďungel (64. Jendrišek)

Slovan: Trnovský - Medveděv, Abena (73. Križan), Voet, Lovat - Hrnčár, Mustafič, Agbo (64. Kucka), Čavrič (59. Green) - Ramirez (59. Zmrhal), Šaponjič (73. Medved)

/Súpisky a štatistiky zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

POPRAD. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 5. kola Fortuna ligy na ihrisku Liptovského Mikuláša vysoko 5:1.

Úradujúci šampión zvíťazil v najvyššej domácej súťaži štvrtýkrát za sebou a upevnil si vedenie v tabuľke.

Belasí zvíťazili jednoznačne napriek tomu, že tréner Vladimír Weiss starší šetril niekoľko opôr na štvrtkový zápas play-off kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy na pôde HŠK Zrinjski Mostar.

Do Liptovského Mikuláša necestovali napríklad Tigran Barseghjan, Giorgi Čakvetadze či Jaba Kankava. Na lavičke bol aj brankár Adrián Chovan.

Prvý polčas sa skončil nerozhodne a hostia sa dostali do tempa až po prestávke, keď vsietili štyri góly, z ktorých dva strelil David Hrnčár.

Odchovanec Slovana je aktuálne s piatimi gólmi najlepším strelcom aktuálnej sezóny súťaže.

Hlasy po zápase:

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, dokázali sme vyrovnať a mali sme brejky. Po prestávke sme chceli pokračovať, ale rozhodli dva rýchle góly na 2:1 a 3:1. Nedokázali sme odpovedať. Slovan následne prestriedal a ukázal veľkú kvalitu. Je to pre nás dosť nepríjemná prehra, ale máme na čom stavať."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Vysoké víťazstvo s veľmi zlým prvým polčasom. Boli tam aj defenzívne chyby a v kabíne som musel zvýšiť hlas. Súper vedel, čo chce hrať a my sme sa z toho nevedeli dostať. V druhom polčase sme hrali rýchlejšie a kvalitnejšie. Striedajúci hráči priniesli pokoj a zlepšili koncovku."