Najdrahší obranca je drevený. A brankár? To je kriminál, vravel Scholes

David De Gea.
David De Gea. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|9. dec 2020 o 07:11

Manchester United vypadol z Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Pred dvoma mesiacmi utŕžil Manchester United v Premier League na domácej pôde hanebný debakel 1:6 s Tottenhamom.

A v utorok v noci opäť zlyhal, ale v Lige majstrov. Najslávnejší anglický klub nezvládol rozhodujúci zápas skupinovej fázy v Lipsku, keď prehral 2:3.

V Lige majstrov tak United prekvapujúco končí už v základnej skupine.

Na jeho úkor zo skupiny H postupuje nemecký klub bez histórie, ktorý vznikol iba pred jedenástimi rokmi a nikdy neinvestoval do nákupu jedného hráča viac ako tridsať miliónov eur.

Iba sám kapitán Manchestru United Harry Maguire stál trikrát viac. Najdrahší obranca všetkých čias čelí veľkej kritike.

Scholes: Maguire je drevený

Práve 27-ročný obranca je považovaný za jedného z hlavných vinníkov vypadnutia z Ligy majstrov.

Legendárny stredopoliar a dnes expert stanice BT Sport Paul Scholes spochybnil pohyblivosť stopéra United.

„Vyzerá drevený a nemotorný,“ rýpol si Scholes. Kritizoval aj pozápasový rozhovor Maguirea pre jednu z televíznych staníc.

„Rozhovor ma znepokojil. Ako môže povedať, že nebol pripravený na tvrdú hru Lipska,“ pokračoval Scholes.

Manchester United vstúpil do zápasu katastrofálne. Prvý gól inkasoval už v druhej minúte a v druhom polčase prehrával už 0:3.

De Gea sa otočil chrbtom

Rozhodujúci gól Lipska strelil Justin Kluivert, po veľkej chybe a nedorozumení defenzívy Manchestru.

Maguire púšťal loptu a brankár David de Gea bol pri zákroku veľmi nedôrazný. Pôsobil ako keby sa bál a lopte sa zámerne uhol.

„Bál sa, že sa zraní. Mal sa k tej strele postaviť čelom. Mal vykročiť vpred a znížiť uhol, ale on sa otočil chrbtom,“ krútil hlavou Scholes.

„To je na kriminál. Ako takto mohol reagovať taký skúsený brankár?,“ dodal.

Lipsko ako stroj

Manchester sa lúči s najlukratívnejšou súťažou napriek tomu, že nastrieľal až pätnásť gólov a mal skóre 15:10.

Súťaž pritom odštartoval veľmi sľubne. V prvom zápase triumfoval na pôde Paríža St. Germain 2:1, v druhom stretnutí deklasoval Lipsko 5:0.

United sa tak prepadol do Európskej ligy, kde bude pôsobiť na jar. V tejto sezóne prehral už šiesty súťažný zápas.

„Nevystupovali sme ako tím a za to je vždy zodpovedný tréner. Mal by hráčov pripraviť,“ zobral vinu na seba tréner Manchestru Ole Gunnar Solskjaer.

Lipsko ide ďalej napriek negatívnemu skóre 11:12.

„Chalani sú stroje, bojovali. Som veľmi šťastný a spokojný. Akurát ma hráči v kabíne postriekali vodou. Aj malá párty je v poriadku,“ oslavoval nemecký tréner Lipska Julian Nagelsmann.

Druhý zápas nedohrali

Už vlani sa stal najmladším trénerom v dejinách Ligy majstrov a svoj tím dotiahol až do semifinále. Stále má iba tridsaťtri.

Druhý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov medzi francúzskym Parížom St. Germain a tureckým Basaksehirom Istanbul nedohrali.

Hráči po 23 minútach za stavu 0:0 protestne odišli z ihriska po tom, ako štvrtý rozhodca Sebastian Colţescu z Rumunska urazil jedného z členov tureckého realizačného tímu. Mal ho označiť za černocha.

Podľa UEFA dohrajú zápas v stredu o 18.55. Francúzsky tím má bez ohľadu na výsledok už istý postup, keďže Manchester United prehral v Lipsku.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Najdrahší obranca je drevený. A brankár? To je kriminál, vravel Scholes