Poliak prerobil Ligu majstrov. Strelil štyri góly za 15 minút

Robert Lewandowski po štvrtom strelenom góle.
Robert Lewandowski po štvrtom strelenom góle. (Autor: TASR)

BRATISLAVA. Pred deviatimi rokmi šiel Robert Lewandowski podpísať zmluvu do Anglicka s Blackburn Rovers.

Na letisku sa však poľský futbalový útočník otočil späť. Na Islande sa prebudila sopka Eyjafjallajökull a pre oblak popola nad polovicou Európy let zrušili.

Borussia Dortmund sa medzitým rozhodla zvýšiť ponuku a Poliaka z Lechu Poznaň vykúpila. Za štyri a pol milióna eur.

Lewandowski sníval o angažmán v anglickej lige, ale z Nemecka už neodišiel. Vraj z poverčivosti.

V roku 2014 prestúpil z Dortmundu do Bayernu Mníchov a vyrába tam rekordy.

V utorok strelil Lewandowski na pôde Crvenej zvezdy Belehrad štyri góly. Stihol to za 14 minút a 31 sekúnd, čo sa v takom krátkom čase v Lige majstrov doteraz nikomu nepodarilo.

Skúša nové veci

Bayern Mníchov vyhral 6:0 a Poliak mohol pridať aj viac gólov. V úvode zápasu nevyužil skvelú šancu, keď išiel sám na bránku. A navyše mu jeden gól neuznali.

"Boli sme výnimoční. Mohol som dať ešte o dva góly viac. Urobili sme všetko, čo sme chceli urobiť. Keď vyhráme, som vždy šťastný. Bez ohľadu na to, či strelím gól,“ vravel Lewandowski pre Sky Sport.

V podpazuší držal loptu a ukazoval štyri prsty.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Poliak prerobil Ligu majstrov. Strelil štyri góly za 15 minút