Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Krutý žreb. V jednej vetve sú Barcelona, Bayern, Real, City a Juventus

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. júl 2020 o 10:49

Odvety osemfinále odohrajú tímy doma.

NYON. Futbalisti Paríž St. Germain sa vo štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020 stretnú s Atalantou Bergamo. Istou štvrťfinálovou dvojicou je aj súboj Lipsko - Atlético Madrid.

Úspešnejší z osemfinálovej dvojice FC Barcelona - Neapol, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, si na záverečnom turnaji v Lisabone o postup do semifinále zahrá s postupujúcim z dua Bayern Mníchov - Chelsea Londýn.

Štvrťfinálovým súperom postupujúceho z dua Manchester City/Real Madrid bude postupujúci z dvojice Juventus Turín/Lyon.

Rozhodol o tom piatkový žreb.

Osemfinále dohrajú doma

Liga majstrov

Žreb štvrťfinále:

1. Manchester City/Real Madrid - Juventus Turín/Lyon

2. Lipsko - Atlético Madrid

3. FC Barcelona/Neapol - Bayern Mníchov/Chelsea Londýn

4. Bergamo - Paríž Saint-Germain

Semifinále:

víťaz 1. štvrťfinále - víťaz 3. štvrťfinále

víťaz 2. štvrťfinále - víťaz 4. štvrťfinále

Zostávajúce štyri odvetné zápasy osemfinálovej fázy Ligy majstrov sa uskutočnia 7. a 8. augusta na štadiónoch domácich tímov a nebudú súčasťou záverečného miniturnaja v Lisabone.

Európska futbalová únia (UEFA) informovala, že úrady v Anglicku, Nemecku, Španielsku a Taliansku povolili odohranie zápasov bez prítomnosti divákov.

Ide o súboje Juventus Turín - Lyon (prvý zápas 0:1), Manchester City - Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov - Chelsea (3:0) a FC Barcelona - Neapol (1:1).

Ako sa bude hrať v Lisabone

Zároveň UEFA potvrdila, že záverečný turnaj najlepšej osmičky Ligy majstrov sa uskutoční 12. až 23. augusta v Lisabone bez prítomnosti divákov.

Od 12. augusta sa štyri dni za sebou uskutoční vždy jeden štvrťfinálový zápas na štadiónoch Sportingu a Benficy Lisabon.

Semifinále a finále bude hostiť už len Štadión svetla, kde je doma Benfica. Semifinálové zápasy sa uskutočnia 18. a 19. augusta a finále 23. augusta.

"Všetky medzinárodné futbalové zápasy sa až do odvolania uskutočnia bez fanúšikov. Je to jediné rozumné riešenie vo svetle súčasných udalostí v súvislosti s koronakrízou," píše sa v stanovisku UEFA.

Európska liga v Nemecku

Európska liga

Žreb štvrťfinále:

1. Wolfsburg/Šachtar Doneck - Frankfurt/Bazilej

2. LASK Linz/ Manchester United - Istanbul Basakksehir/FC Kodaň

3. Inter Miláno/Getafe - Glasgow Rangers/Leverkusen

4. Olympiakos Pireus/Wolverhampton - FC Sevilla/AS Rím

Semifinále:

víťaz 4. štvrťfinále - víťaz 2. štvrťfinále

víťaz 3. štvrťfinále - víťaz 1. štvrťfinále

Podobná situácia platí aj pre Európsku ligu. Tam treba odohrať šesť odvetných zápasov osemfinálovej fázy, v pláne sú 5. a 6. augusta a domácimi tímami budú Manchester United, Leverkusen, Šachťar Doneck, Wolverhampton, Bazilej a FC Kodaň.

Zostávajúce dve dvojice Inter Miláno - Getafe a FC Sevilla - AS Rím nemajú za sebou ani prvý osemfinálový zápas, keďže v marci ho už pre pandémiu nestihli odohrať.

V týchto dvoch prípadoch sa pre krátkosť času bude hrať len jeden zápas o postup na neutrálnej pôde v Nemecku 5. alebo 6. augusta.

Štvrťfinále Európskej ligy sa bude hrať 10. a 11. augusta v Kolíne, Duisburgu, Düsseldorfu a Gelsenkirchenu. Semifinále príde na rad 16. a 17. augusta a finále 21. augusta v Kolíne.

Súvisiace články