Barcelona herne neoslnila, zachránil ju skúsený obranca

Španielsky obranca Gerard Piqué.
Španielsky obranca Gerard Piqué. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. okt 2021 o 20:39 (aktualizované 20. okt 2021 o 20:51)

Tri body si pripísal aj rakúsky Salzburg.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona sa dočkali prvého víťazstva v skupinovej fáze Ligy majstrov 2021/2022. Na domácom štadióne zdolali ukrajinský Dynamo Kyjev 1:0 po góle obrancu Gerarda Piquého.

Skúsený stopér sa strelecky presadil v 36. minúte. Obrancovia súpera naňho úplne zabudli, a tak mohol Španiel ťažiť z centru svojho krajana Jordiho Albu.

Katalánci mali počas zápasu územnú prevahu, ale herne príliš neoslnili. V druhom polčase dokonca ani raz nevystrelili na bránu súpera. Po prestávke pritom prišli na ihrisko Ansu Fati aj Philippe Coutinho.

Dynamo Kyjev na štadióne Camp Nou ani raz nevystrelilo do priestoru troch žrdí. Stále čaká na prvý gól a na konte má len bod za bezgólovú remízu s Benficou.

V G-skupine sa na prvé miesto tabuľky prepracoval Red Bull Salzburg.

Nemeckého účastníka milionárskej súťaže VfL Wolfsburg zdolal 3:1 najmä vďaka Noahovi Okaforovi, ktorý v druhom polčase strelil dva góly.

Rakúsky klub má aktuálne na čele tabuľky náskok piatich bodov na Sevillu, ktorú dnes čaká zápas proti francúzskemu majstrovi Lille OSC.

Rozhodoval: Orsato (Tal.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona herne neoslnila, zachránil ju skúsený obranca