Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Slovan spoznal druhého súpera v Európe, pred rokmi s ním prehral 0:5

Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Young Boys Bern z jesene 2014. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|16. jún 2021 o 12:30 (aktualizované 16. jún 2021 o 13:25)

Súperom Slovana v 2. predkole bude v prípade postupu Young Boys Bern.

NYON. Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa v prípade postupu do 2. predkola Ligy majstrov stretnú s Young Boys Bern.

Švajčiarskeho majstra im prisúdil stredajší žreb, fortunaligista odohrá úvodné stretnutie 20. alebo 21. júla doma, odveta je na programe o týždeň neskôr na pôde súpera.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa však najskôr musia prejsť cez 1. predkolo, v ktorom na nich čaká írsky šampión FC Shamrock Rovers.

Prvý zápas sa uskutoční 6. alebo 7. júla na Tehelnom poli, odveta sa bude konať o týždeň v Dubline.

Slovan na žrebe 2. predkola v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone figuroval v prvej skupine majstrovskej vetvy medzi nenasadenými mužstvami.

Ako jeho potenciálni protivníci prichádzali do úvahy aj víťazi dvojzápasov Dinamo Záhreb - Valur a FK Bodo/Glimt - Legia Varšava.

Pokiaľ by neuspel v 1. predkole, presunie sa do majstrovskej vetvy 2. predkola novovzniknutej Európskej konferenčnej ligy (žreb v stredu o 13.30 h).

Slovan nemá na švajčiarsky Bern príjemné spomienky, v stretli sa totiž v skupinovej fáze Európskej ligy 2014/2015. Slovan v nej nezískal ani jeden bod a v šiestich zápasoch strelil jediný gól.

Najväčší debakel dostal práve na švajčiarskej pôde, keď s Young Boys prehral vysoko 0:5.

II. predkolo Ligy majstrov 2021/2022 - žreb:

Majstrovská vetva:

ŠK Slovan Bratislava / FC Shamrock Rovers - Young Boys

Dinamo Záhreb / Valur - Omonia Nikózia

FK Bodo/Glimt / Legia Varšava - Flora Tallinn / Hibernians

Connah's Quay Nomads / Alaškert FC - Teuta / Šerif Tiraspol

Olympiakos Pireus - Dinamo Tbilisi / Neftči Baku

Maccabi Haifa / Kairat Almaty - Crvena zvezda Belehrad

CS Fola Esch / Lincoln Red Imps - CFR Kluž / Borac Banja Luka

Malmö / Riga FC - HJK Helsinki / Buducnost Podgorica

Ferencváros Budapešť / víťaz predkvalifikácie* - Žalgiris Vilnius / Linfield

Škëndija / Mura - Ludogorec Razgrad / Šachťor Soligorsk

jeden zo štvorice Folgore/Priština/HB Tórshavn/Inter Club d'Escaldes

Ligová vetva:

Rapid Viedeň - Sparta Praha

Celtic Glasgow - Midtjylland

PSV Eindhoven - Galatasaray Istanbul

Súvisiace články