Momentka zo zápasu Bayern Mníchov - Lazio Rím.
Momentka zo zápasu Bayern Mníchov - Lazio Rím. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. mar 2021 o 17:30

Bayern a Chelsea skompletizovali zloženie štvrťfinalistov.

LONDÝN. Anglický klub FC Chelsea a nemecký Bayern Mníchov postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

Londýnčania v osemfinálovej odvete zvíťazili nad Atléticom Madrid 2:0 a zabezpečili si postup, keďže v úvodnom dueli v Bukurešti uspeli 1:0.

Bayern ako obhajca trofeje zdolal doma Lazio Rím 2:1, pred tromi týždňami na ihrisku súpera triumfoval rozdielom triedy 4:1.

V najlepšej osmičke sa predstavia tri anglické tímy (Chelsea, Liverpool, Manchester City), dva nemecké (Bayern Mníchov, Borussia Dortmund) a po jednom zo Španielska (Real Madrid), Francúzska (Paríž St. Germain) a Portugalska (FC Porto).

Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca o 12.00 SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Tuchel s Chelsea úraduje

Chelsea mala od úvodných minút duelu s Atléticom loptu častejšie na kopačkách. Aktivitou hýril najmä Reece James. Hráči Atlética boli v útoku bezzubí, nevedeli sa presadiť ani po štandardných situáciách.

V 34. minúte založil rýchly protiútok Chelsea Kai Havertz. Vysunul Wernera, ktorý našiel v šestnástke Hakima Zijacha a Maročan strelou medzi nohy Jana Oblaka prepasíroval loptu do siete.

Taliansky rozhodca Daniele Orsato siahol aj po červenej karte.
Taliansky rozhodca Daniele Orsato siahol aj po červenej karte. (Autor: TASR/AP)

Aj v druhom dejstve tón udávala Chelsea. V 48. minúte mohli hostia ďakovať Oblakovi, ktorý zneškodnil šancu Wernera. Slovinský reprezentant podržal Atlético aj pri strele Zijacha do šibenice.

V 81. minúte definitívne pochoval nádeje Atlética Stefan Savič, ktorý za úder do hrude Antonia Rüdigera dostal červenú kartu.

V úplnom závere spečatil triumf domácich Emerson, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko desiatok sekúnd.

Antonio Rudiger a Emerson sa tešia z gólu.
Antonio Rudiger a Emerson sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)

Chelsea natiahla sériu bez prehry na štrnásť zápasov (10-4-0), nový tréner Thomas Tuchel zostáva naďalej nezdolaný.

Bayern s rekordom

V odvetnom súboji medzi Bayernom a Laziom sa dianie dlho odohrávalo len medzi šestnástkami, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. V 33. minúte Vedal Muriqi stiahol v šestnástke Leona Goretzku a Bayern mal výhodu pokutového kopu.

Loptu si postavil poľský kanonier Robert Lewandowski a strelou do stredu bránky otvoril skóre.

Manuel Lazzari (Lazio Rím) musel nútene striedať.
Manuel Lazzari (Lazio Rím) musel nútene striedať. (Autor: TASR/AP)

V druhom polčase Bayern kontroloval hru. V 73. minúte zvýšil náskok Bavorov striedajúci Eric Choupo-Moting po prihrávke Davida Alabu. Hosťom sa už podarilo v 82. minúte iba znížiť zásluhou Marca Parola.

Bayern postúpil devätnástykrát do štvrťfinále Ligy majstrov, čím stanovil nový rekord.

Liga majstrov dnes - odvety osemfinále

Bayern Mníchov - Lazio Rím 2:1 (1:0)

Góly: 33. Lewandowski (pen.), 73. Choupo-Moting – 82. Parolo

/prvý zápas: 4:1, postúpil Bayern/

Bayern: Nübel - Pavard, Boateng (46. Süle), Alaba, Hernandez - Goretzka (64. Davies), Kimmich (77. Martinez) - Sane, Müller (71. Musiala), Gnabry - Lewandowski (71. Choupo-Moting)

Lazio: Reina - Marušič, Acerbi, Radu - Lazzari (57. Parolo), Milinkovič-Savič, Escalante (84. Akpa-Akpro), Alberto (75. Cataldi), Fares (46. Lulič) - Correa, Muriqi (56. Pereira)

Chelsea Londýn - Atlético Madrid 2:0 (1:0)

Góly: 34. Zijach, 90+4. Emerson

ČK: 81. Savić (Atlético)

/prvý zápas: 1:0, postúpila Chelsea/

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Rüdiger - James, Kovačič, Kante, Alonso (90.+4 Emerson)- Zijach (77. Pulisic), Havertz, Werner (83. Hudson-Odoi)

Atlético: Oblak - Trippier (69. Lemar), Savič, Gimenez, Lodi (46. Hermoso) - Llorente, Koke, Niguez, Carrasco (53. Dembele) - Felix, Suarez (59. Correa)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern utvoril rekord, Lazio končí so cťou. Chelsea vyradila lídra La Ligy