Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Lewandovski zostáva v Dortmunde, o rok zamieri do Bayernu

(Autor: SITA/AP)
SITA|17. jún 2013 o 15:20

Robert odohrá budúcu sezónu v drese Borussie, tvrdí výkonný riaditeľ Borussie Hans-Joachim Watzke.

BERLÍN. Poľský futbalový kanonier Robert Lewandowski z Borussie Dortmund by mal dodržať platný kontrakt so svojím zamestnávateľom a až po skončení ročníka 2014/2015 odíde ako voľný hráč do konkurenčného FC Bayern Mníchov.

Podľa informácií nemeckého periodika Bild zotrvá dvadsaťštyriročný útočník i napriek enormnému záujmu Bavorov a tiež svojej túžbe odísť z Dortmundu ešte jeden rok v kádri zdolaného finalistu Ligy majstrov 2012/2013.

"Robert odohrá budúcu sezónu v drese Borussie. V našich plánoch potrebujeme mať jasno," vyhlásil podľa Süddeutsche Zeitung výkonný riaditeľ Borussie Hans-Joachim Watzke.

Naprázdno by mali obísť záujemcovia o Lewandowského služby z Britských ostrovov - FC Chelsea, Manchester United a Manchester City. Dortmundský klub odmietol okrem prestupu v lete 2013 i špekulácie o trojnásobnom zvýšení platu pre Lewandowského.

"Sú to výmysly. Sme si vedomí, že Robertov súčasný príjem neodzrkadľuje úroveň jeho výkonnosti. Povedali sme, že sme pripravení ho adekvátne ohodnotiť," povedal športový riaditeľ Borussie Michael Zorc.

Súvisiace články