DjoKovid19? L'Equipe zverejnil karikatúru Djokoviča ako blázna

Novak Djokovič na Adria Tour.
Novak Djokovič na Adria Tour. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jún 2020 o 17:17

Denník vykreslil svetovú jednotku ako šaša.

BRATISLAVA. Zverejnenie pozitívneho testu srbského tenistu Novaka Djokoviča na koronavírus spustilo internetové preteky v tom, kto najviac dokáže ponížiť alebo inak mediálne ublížiť súčasnej mužskej svetovej jednotke.

Francúzskemu denníku L'Equipe sa to celkom podarilo, keď na svojom webe zverejnil karikatúru Djokoviča ako šaša či blázna v červených šatách, súčasťou ktorých sú ozdobné prvky pripomínajúce grafické stvárnenie koronavírusu.

Djokovič odišiel do Belehradu

Rozbehnutý Djokovič má na kresbe naširoko roztvorené ruky a po francúzsky sa pýta ľudí:

"Má niekto záujem o objatie?" Karikatúru dopĺňa veľavravný nápis DJOKOVID-19.

Srbský denník Blic pripomína, že svetové médiá 33-ročného Srba nemajú príliš v láske a kritikou ho častujú oveľa častejšie ako jeho hlavných rivalov Rogera Federera a Rafaela Nadala.

Djokovič a jeho manželka na rozdiel od väčšiny ďalších účastníkov druhého turnaja v rámci exhibičnej série Adria Tour nezostali v Zadare, ale presunuli sa do Belehradu.

V srbskej metropole sa nechali otestovať na koronavírus a obavy sa potvrdili.

Diváci nemali ochranu tváre

Práve Djokovič a jeho rodina sú iniciátormi formátu exhibičných turnajov vo viacerých mestách bývalej Juhoslávie, ktoré mali v čase nútenej prestávky na hlavnom mužskom okruhu ATP slúžiť na rozohranie sa viacerým popredným hráčom.

Djokovič na ne pozval aj ďalších tenistov z absolútnej špičky - Rakúšana Dominica Thiema, Nemca Alexandra Zvereva, Bulhara Grigora Dimitrova či Chorváta Marina Čiliča.

Tí všetci s výnimkou Dimitrova absolvovali testy na koronavírus s negatívnym výsledkom. Na prvom turnaji série v Belehrade sa však porušili viaceré predpisy a normy súvisiace s prevenciou voči koronavírusu.

V hľadisku sedelo 4000 divákov bez ochrany tváre, nedodržali sa potrebné vzdialenosti a navyše, Djokovič po zápase usporiadal hráčsku oslavu.

V jednom z belehradských klubov sa aj pri tanci zabával s ďalšími hráčmi. Za to všetko čelí narastajúcej kritike z tenisového sveta.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»DjoKovid19? L'Equipe zverejnil karikatúru Djokoviča ako blázna