Leo Komarov oficiálne odchádza z NHL. Upísal sa Petrohradu

Oh My Hockey|15. nov 2021 o 06:49

Včera boli na waiver listine k dispozícii dvaja hráči - Riley Sheahan zo Seattlu Kraken a Leo Komarov z New Yorku Islanders. Prvý menovaný bol umiestnený na klasickú waiver listinu, druhý na nepodmienečnú.

Odchod Komarova z NHL sa tak stal oficiálnym. Fínsky veterán opúšťa zámorie, rozhodol sa pokračovať v Rusku. Upísal sa SKA Petrohradu.

"Najťažšie rozhodnutie, aké som kedy urobil. Nechávam tu mojich spoluhráčov a trénerov, ktorí mi počas posledných troch rokov boli rodinou. Bolí ma to viac, než si ktokoľvek dokáže predstaviť. Nešírte špekulácie, prosím, sám som sa tak rozhodol," píše Komarov na Instagrame. "Chcel by som sa poďakovať organizácii Islanders za plnú podporu. Chcem povedať, aký šťastný som, že som spoznal všetkých tunajších chalanov. Ste neskutoční ľudia. A špeciálne poďakovanie chcem podarovať Louovi. Nikdy som nepoznal nikoho ako je on. Vždy je tu pre vás, pomáha vám stať sa lepším hráčom i človekom. Mám voči nemu obrovský rešpekt. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí ma podporovali a fandili mi. Znamenalo to pre mňa veľa. Dúfam, chlapci, že vyhráte ten pohár."

34-ročný estónsky rodák odohral v NHL osem sezón. Nastúpil do 491 duelov a zaknihoval 170 (63+107) bodov v dresoch Toronta Maple Leafs a New Yorku Islanders.

Podľa ruských zdrojov by Komarov mal v prvom roku zarábať 490-530 tisíc amerických dolárov, v druhom 890-960 tisíc. Jeho zmluva zahŕňa bonusy.

Ruské prostredie nie je pre útočníka ničím cudzím. Ako hráč Dinama Moskva vyhral Gagarinov pohár v rokoch 2012 a 2013. V lige pôsobil aj s prestávkou medzi rokmi 2009-2014, dvakrát si zahral v zápase hviezd.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: