Fotogaléria (7)
Laura Frličková. (Autor: SAZ Ján Súkup)
Sportnet|19. júl 2024 o 20:30

Pre Slovensko získala druhú medailu na týchto ME.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenská bežkyňa Laura Frličková získala na domácich ME v atletike do 18 rokov zlatú medailu. V behu na 100 metrov cez prekážky nenašla žiadnu súperku.

Na atletickom štadióne v Banskej Bystrici zabehla vo finále čas 12,98 sekúnd.

Fotogaléria: Laura Frličková získala zlato na ME juniorov 2024

Frličková triumfovala s náskokom 36 stotín pred Poľkou Zofiou Rojekovou (13,33). Do večerného finále postúpila po suverénnom výkone v semifinále, v ktorom obsadila taktiež prvú priečku s časom 13,18 s.

"Zatiaľ to ešte neviem spracovať, teším sa. Som šťastná za každého, kto ma prišiel podporiť. Nervozita bola väčšia pred semifinále, ale nejaká bola určite aj teraz.

Neuveriteľný čas som dosiahla už v rozbehoch, teraz mi išlo o zlato," uviedla 17-ročná reprezentantka po pretekoch v prvom rozhovore pre RTVS.

Na domácom šampionáte má Frličková skvelú formu, vo štvrtkovom rozbehu dosiahla nový európsky dorastenecký rekord 12,86 s.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Dominantná Slovenka si to najlepšie nechala na koniec. Na ME získala zlato