Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Djokovič ju na US Open trafil do krku. Rozhoduje ďalej, ale chodí zamaskovaná

Novak Djokovič a rozhodkyňa Laura Clarková na US Open 2020. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. sep 2020 o 08:28

Nechce, aby ju ľudia spoznávali.

BRATISLAVA. Ubehli už bezmála tri týždne od chvíle, čo Novak Djokovič napálil loptičku do krku čiarovej rozhodkyne Laury Clarkovej tak nešťastne, že jej spôsobil chvíľkové dusenie a stálo ho to vylúčenie z grandslamového US Open.

Odvtedy sa svetová jednotka pozviechala a po predčasnom konci v osemfinále na US Open po piaty raz v kariére ovládla prestížny antukový turnaj v Ríme.

Čo je však s rozhodkyňou, ktorá po zverejnení jej účtu na instagrame začala čeliť rôznym vyhrážkam fanúšikov?

Obviňovali ju z prehnanej reakcie a nepriamo aj z toho, že Djokovič nemohol v New Yorku získať 18. grandslamový titul v kariére.

Nechce, aby ju ľudia spoznávali

Podľa srbských médií sa Clarková po incidente stiahla do ústrania a vrátila sa domov do Owensboro v štáte Kentucky, kde žije.

Iný zdroj zasa tvrdí, že Clarková úplne nezanevrela na tenis, ale zápasy rozhoduje zamaskovaná tak, aby ju spoznalo čo najmenej ľudí.

"Po US Open rozhodovala dva zápasy vrátane štvorhry na neznámom mieste. Urobila to inkognito. Chodí zamaskovaná, natiahla si klobúk, aby jej nebolo vidieť do tváre. Evidentne nechce, aby ju ľudia spoznávali," cituje portál denníka Blic Clarkovej kamaráta.

Federer a Nadal v New Yorku chýbali

Djokovič sa po nešťastnom incidente rozhodkyni ospravedlnil a neskôr tak učinil aj prostredníctvom sociálnych sietí.

Srb nevyužil ideálnu príležitosť na zisk 18. grandslamového titulu v kariére, ktorým by sa na jeden triumf priblížil Španielovi Rafaelovi Nadalovi a na dva historickému lídrovi Švajčiarovi Rogerovi Federerovi.

Práve Nadal a Federer v New Yorku tento rok chýbali a Djokovič bol väčšinou odborníkov aj fanúšikov pasovaný za najväčšieho favorita.

Súvisiace články