Gutová si dáva pauzu tesne pred Pekingom: Som unavená fyzicky aj psychicky

Lara Gutová-Behramiová. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. jan 2022 o 13:31

Švajčiarska lyžiarka nie je zdravotne fit.

BRATISLAVA. Švajčiarska reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Lara Gutová-Behramiová sa vzdala účasti v utorkovom obrovskom slalome v rámci Svetového pohára žien v talianskom Kronplatzi.

Úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome aj super-G sa údajne necíti zdravotne v poriadku a chýba jej najmä energia potrebná na útok na pódiové pozície.

Podľa švajčiarskych médií sa Gutová-Behramiová najbližšie súťaže predstaví až na zimných olympijských hrách v Pekingu, kde by 7. februára nemala chýbať v obrovskom slalome, prvej disciplíne ženského programu zjazdového lyžovania na ZOH 2022.

"Posledné mesiace boli pre mňa náročné. Chrípka v Severnej Amerike, chýbajúce tréningy, pád v St. Moritzi a napokon aj ochorenie covid-19 zanechali negatívne stopy na mojom zdraví. Momentálne je pre mňa náročné zotaviť sa fyzicky aj psychicky z toho všetkého," povzdychla si Lara Gutová-Behramiová podľa webu 20min.ch.

"Na lyžiach neviem nájsť potrebný základ a koncentráciu, a preto nemôžem na pretekoch ukázať to najlepšie zo svojho majstrovstva a súperiť s najlepšími," dodala.

Z vyššie uvedených dôvodov 30-ročná Švajčiarka pauzovala vo Svetovom pohári od 12. decembra 2021 do 8. januára 2022, keď sa vrátila do kolotoča SP piatym miestom v obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore.

Potom síce zvíťazila v zjazde v rakúskom Zauchensee a skončila tam aj desiata v super-G, ale minulý víkend v Cortine d'Ampezzo pridala už len deviatu priečku v zjazde a trinástu v super-G a s tým nebola spokojná.

Súvisiace články