Lantoši začne sezónu v tipsportligovej Nitre

Oh My Hockey|11. aug 2020 o 09:09

Množstvo klubov NHL už začalo v spojení s posunutým štartom sezóny 2020/21 využívať Európu. Zdá sa, že sa to bude týkať aj prvého Slováka. Pôjde o Róberta Lantošiho, ktorý sezónu začne v tipsportligovej Nitre, kde hral pred svojím odchodom do zámoria.

Slovenský rýchlik podpísal len nedávno svoj prvý kontrakt v NHL. Bruins mu po vydarenej prvej sezóne v AHL ponúkli nováčikovský kontrakt. V drese Providence Bruins si zahral v päťdesiatich zápasoch a pripísal si 31 (11+20) bodov.

Podľa generálneho manažéra Nitry, Tomáša Chrenka, sú veci dohodnuté. "Zatiaľ to ešte nie je potvrdené podpisom na papieri, ale s vedením Bostonu i Robom sme dohodnutí. V pondelok alebo utorok by sa to malo uzavrieť podpísaním dokumentov, ktoré nám pošlú z Bostonu. Keď bolo jasné, že sa začiatok novej sezóny NHL posunie, napadlo mi osloviť Roba. Bude to pre nás vítaná posila v úvode sezóny," cituje ho TASR.

Podobne ako iní hráči, ktorí pristali na takýto formát hosťovania, by mal Lantoši pôsobiť v Nitre do začiatku prípravných kempov, ktorý by mal nastať uprostred novembra. Za svoj kariérny skok môže vďačiť vo veľkej miere domácemu svetovému šampionátu, na ktorom sa v najlepšom svetle ukázal aj pred očami skautov.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: