Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Lacko zdolal Magdinčeva, Slovensko vedie 2:0

Lukáš Lacko (Autor: SITA)
TASR|Publikované 18. sep 2009 o 20:29

Slovenskí tenisti Dominik Hrbatý a Lukáš Lacko sa zaslúžili o prvé dva body pre Slovensko v zápase druhého kola play off o účasť v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára proti Macedónsku.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisoví reprezentanti vedú po piatkových dvojhrách bratislavského stretnutia SR - Macedónsko (18. - 20. septembra v Sibamac aréne NTC na tvrdom povrchu Premier Latex-Ite pod zatiahnutou strechou) v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára družstiev mužov v súlade so všeobecnými očakávaniami 2:0.

Druhý bod pridal Lacko

O druhý bod pre favorizovaný domáci tím sa pred približne 2000 divákmi postaral Lukáš Lacko. Jednotka domáceho výberu zvíťazila nad dvojkou hostí Lazarom Magdinčevom v ich prvom vzájomnom súboji za 106 minút suverénne 6:1, 6:1, 6:3.

V treťom sete stratil tri gemy za stavu 5:0. Predtým Dominik Hrbatý v rámci svojej rozlúčky s touto súťažou zdolal Dimitara Grabuloského za 108 minút presvedčivo 6:2, 6:4, 6:4.

"Dá sa povedať, že dnes som si to na kurte užíval. Súper bol trošku nižších kvalít a dá sa povedať, že ma poriadne nepreveril. V závere sa to trochu natiahlo. Myslel som si, že sa to už dohrá samé, ale nakoniec som sa sústredil na ďalší gem a vyšlo to. Myslím si, že dnešný súper nedosahoval úrovňou kvality mojich tréningov s Dominom Hrbatým alebo Martinom Kližanom. Vedieme po prvom dni hladko 2:0 a nejaká komplikácia by už nemala nastať," uviedol Lukáš Lacko v prvej reakcii pre STV.

Na sobotňajšiu štvorhru nahlásili kapitáni Miloslav Mečíř a Dejan Marinkovič Martina Kližana s Filipom Poláškom, resp. tandem Grabuloski - Magdinčev. V nedeľu by sa najprv mali predstaviť Lacko a Grabuloski a napokon Hrbatý proti Magdinčevovi.

Víkendové dianie sa začne zhodne o 14.00 h a nominácie sa ešte môžu zmeniť. Macedónsky káder dotvárajú Šendrit Deari a Tomislav Jotovski.

Družstvo SR má výhodu domáceho prostredia na základe pravidla o reciprocite. Predvlani v apríli v Skopje zvíťazilo presvedčivo 5:0. Vtedy hrali Hrbatý, Michal Mertiňák, Pavol Červenák a Ivo Klec. Lacko mal zranený pravý členok. Mertiňák teraz nie je k dispozícii pre problémy so slabinami. Hosťom pre rozpory s národnou federáciou chýba Predrag Rusevski, niekdajší 242. hráč renkingu ATP.

Hrbatý vyskúšal Jastrabie oko

Macedónčania podľahli 10. - 12. júla 2009 v 1. kole play-off Bielorusom v Minsku 1:4 a predtým ťahali za kratší koniec v JAR (0:5). Slováci po marcovej prehre 1:4 v Cagliari s Talianskom mali v 1. kole play-off voľný žreb. Takisto 1:4 podľahli vlani v septembri Srbom v bratislavskom zápase o svetovú skupinu. Nižšie ako v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára nehrali od roku 1996.

Stretnutie prineslo miestnu premiéru elektronického systému Jastrabie oko na spätnú kontrolu miesta dopadu loptičky. Hrbatý za stavu 1:0 a 15:15 v úvodnom sete mal pocit, že jeho podanie bolo esom - čiarový rozhodca pritom ohlásil "out". Hráčov názor potvrdilo zariadenie "Hawk-Eye".

Slovensko - Macedónsko 1:0 po úvodnej dvojhre

Dominik Hrbatý - Dimitar Grabuloski 6:2, 6:4, 6:4

Lukáš Lacko - Lazar Magdinčev 6:1, 6:1, 6:3

Zvyšný program:

sobota:

14.00 Martin Kližan, Filip Polášek - Grabuloski, Magdinčev

nedeľa:

14.00 Lacko - Grabuloski, Hrbatý - Magdinčev.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články