Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Lacko vyradil jednotku Slovak Open

Lukáš Lacko (Autor: TASR)
SITA|15. nov 2011 o 18:50

Lukáš Lacko zvíťazil v 1. kole dvojhry na ATP Challenger Tour Slovak Open v Bratislave nad Poliakom Lukaszom Kubotom jednoznačne 6:1, 6:1.

Lukáš Lacko zvíťazil v 1. kole dvojhry na ATP Challenger Tour Slovak Open v Bratislave nad Poliakom Kubotom jednoznačne 6:1, 6:1.

BRATISLAVA. "Takýchto ideálnych zápasov nie ja za rok veľa," kvitoval Lukáš Lacko a dodal: "Dnes sa to na dvorci zišlo tak, že ja som hral dobre a súper zle. Kubotovi to absolútne nesedelo, ľahko som mu returnoval podanie a Poliak nemal ani rytmus od základnej čiary, nelietalo mu to."

"Keď stratil istotu, začal nabiehať k sieti, ani to mu však nepomohlo. Teším sa, že som to takto zvládol. Napriek tomu, že mi vyžrebovali jednotku ´pavúka´, z tréningov i zápasov proti nemu som vedel, že to je hrateľné."

"Snažil som sa koncentrovať hneď od úvodu na každú loptičku, nepokúšať sa o nezmyselné údery, hrať percentuálny tenis. Vo výmenách sa on nechytal, preto taký výsledok. Za normálnych okolností by to bolo ťažšie."

Dvadsaťdeväťročný univerzál Kubot už bol aj na 41. mieste v singlovom renkingu, momentálne mu patrí 57. pozícia.

Proti niekdajšiemu 60. hráčovi rebríčka Lackovi (teraz 133. post) mal bilanciu 1:2 vinou minisérie dvoch prehier, pridala sa k ním tretia. Lacko hrá na Slovak Open už ôsmy raz. V prvých piatich prípadoch sa lúčil hneď v 1. kole, predvlani nestačil v semifinále na Nemca Michaela Berrera, vlani medzi najlepšími šestnástimi podľahol rakúskemu veteránovi Stefanovi Koubekovi, neskoršiemu finalistovi.

Lacka čaká Čech Hájek

Súperom 24-ročného piešťanského rodáka Lacka v osemfinálovom 2. kole miestnej singlovej súťaže bude Čech Jan Hájek (141. v hodnotení, dosiaľ bol maximálne na 71. priečke). Hájek vedie nad Lackom v bilancii zo vzájomných duelov 2:1, všetky tri doterajšie stretnutia boli trojsetové.

"V ostatnom čase sme veľa spolu trénovali, sme dobrí kamaráti, hráme tu spolu štvorhru. Myslím si, že jemu ten bratislavský povrch bude sedieť k štýlu od základnej čiary. Nechcem sa zbytočne vnútorne zaoberať tým, že bojujem o dostatočné rebríčkové postavenie na štart priamo v hlavnej súťaži Australian Open."

"Uvedomujem si aj skutočnosť, že som sa ako jediný z domácich hráčov zmestil do bratislavskej hlavnej súťaže na základe postavenia v renkingu, ale nechcem sám seba dostávať pod tlak. Mojím najbližším cieľom je teda úspech v druhom kole," podotkol Lukáš Lacko, ktorý dva týždne staronovo spolupracuje s koučom Matejom Liptákom, predbežne sú však dohodnutí iba na Slovak Open a challenger v Helsinkách.

Situáciu si smerom k sezóne 2012 vyhodnotia až koncom novembra po zvážení možností a ponúk.

Andrej Martin prehral v 1. kole

Domáci držiteľ voľnej karty Andrej Martin prehral v 1. kolr s českým kvalifikantom Janom Minářom za 83 minút dvakrát 4:6.

V prvom sete v Sibamac aréne stratil Martin podanie na 4:5, v desiatej hre nevyužil tri brejkbaly, z nich dva v rade. V druhej časti domáci hráč prišiel o servis v piatej hre a manko už nezmazal. Pri treťom mečbale súpera napriek obetavej "rybičke" nedosiahol na krížne forhendové obhodenie.

Dvadsaťdvaročný zverenec Branislava Sekáča v rámci programu NTC Andrej Martin nedokázal nadviazať na svoje prieniky do osemfinálového 2. kola z predchádzajúcich dvoch ročníkov tohto podujatia. V sezónach 2007 a 2008 neprešiel kvalifikáciou.

Martin figuruje na 317. priečke vo svetovom rebríčku, o osem rokov starši Jan Minář sa nachádza na 499. mieste, v minulosti bol najvyššie na 177. stupienku. Medzi najlepšími šestnástimi bude čeliť postupujúcemu z duelu Uzbeka Denisa Istomina s Tunisanom Malekom Jazirim.

Zo Slovákov sa prebojoval do 2. kola zatiaľ iba Lukáš Lacko, ktorý v utorok vyradil najvyššie nasadeného Lukasza Kubota z Poľska suverénne dvakrát 6:1. V pondelok sa lúčili kvalifikant Kamil Čapkovič a majiteľ "wild card" Filip Horanský, v stredu sa v 1. kole na základe voľnej karty predstaví Jozef Kovalík.

ico

Výsledky:

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Lukasz Kubot (Poľ.-1) 6:1, 6:1 za 53 minút

Jan Minář (ČR) - Andrej Martin (SR) 6:4, 6:4 za 83 minút

Štvorhra - 1. kolo:

Lukáš Rosol, David Škoch (ČR) - Patrik Fabian, Adrian Partl (SR) 7:5, 7:6 (4)

Kenny de Schepper, Maxime Teixeira (Fr.) - Kamil Čapkovič, Filip Horanský (SR) 6:3, 7:6 (7)

Súvisiace články