Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lacko vyhral dvojhru na challengeri v Izmire

Lukáš Lacko (Autor: TASR)
TASR|25. sep 2011 o 16:55

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa stal víťazom challengerového turnaja v tureckom Izmire (dotácia 64.000 eur).

Lacko si z Izmiru odnáša prémiu 9200 eur a 90 bodov do rebríčka ATP Entry.

IZMIR. V nedeľňajšom finále dvojhry si ako nasadená päťka poradil s domácou jednotkou turnaja Marselom Ilhanom v dvoch setoch 6:4, 6:3.

Lacko si z Izmiru odnáša prémiu 9200 eur a 90 bodov do rebríčka ATP Entry. Zverenec trénera Tibora Tótha má na konte štyri singlové tituly na ATP Challenger Tour. V roku 2007 triumfoval v dánskom Koldingu, v roku 2009 v uzbeckej Fergane a juhokórejskom Soule.

"Rozhodol záver prvého setu, kde som súpera napriek viacerým zlým výrokov rozhodcov brejkol a získal ho vo svoj prospech. Druhý som už mal pod kontrolou. Celkovo som odohral dobrý turnaj. Bol som relatívne spokojný s hrou. Teší ma, že som všetky zápasy zvládol v hlave. Prvý zápas som bol trošku unavený ešte z rozhodnutia hrať či nehrať Davis Cup. Ak by bolo náhodou 2:2, tak som si hovoril, že som si to mal zobrať na seba napriek nedoliečeniu. Ale chalani to našťastie zvládli, celú nedeľu som počas cesty sledoval vývoj duelu. Po 1. kole to všetko zo mňa opadlo a hral som ďalej dobre," uviedol po úspešnom finálovom zápase Lukáš Lacko.

Dvojhra - finále:

Lukáš LACKO (5-SR) - Marsel Ilhan (1-Tur.) 6:4, 6:3

Súvisiace články