Barcelona sa poriadne nadrela, v Madride padol kuriózny gól

Momentka zo zápasu Atlético Madrid - Villarreal.
Momentka zo zápasu Atlético Madrid - Villarreal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. aug 2021 o 19:29 (aktualizované 30. aug 2021 o 00:51)

Kataláncom patrí v tabuľke štvrté miesto.

MADRID. V úvodnom nedeľnom zápase 3. kola španielskej futbalovej La Ligy zvíťazila Barcelona nad Getafe 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 30. minúte Memphis Depay, ktorý v lete prišiel do klubu z francúzskeho Lyonu.

Zaujímavý zápas sa odohral v Cadize, kde hlavný rozhodca nariadil až tri pokutového kopu. Osasuna ešte v 90. minúte prehrávala 1:2, ale Roberto Torres a  David Garcia otočili skóre v prospech hostí.

Šokujúcu koncovku mal aj duel v Madride, kde domáce Atlético remizovalo s Villarrealom 2:2. V nadstavenom čase úradujúci majster ešte prehrával, mal 16 rohových kopov, no nedarilo sa mu vyrovnať.

Niektorí fanúšikovia sa dokonca rozhodli opustiť hľadisko.

V 95. minúte sa však zrodil nečakaný moment. Striedajúci Saúl Ñíguez poslal dlhú loptu dopredu, obranca hostí Ajsa Mándí ju hlavou chcel posunúť brankárovi Geronimovi Rullimu, no ten vybehol z bránky.

Lopta napokon doputovala až do brány a bol z toho zrejme najkurióznejší gól prebiehajúcej sezóny. Hráči Villarrealu bezmocne padli na trávnik, dobre vedeli, že prišli o šancu na mimoriadne cenné tri body.

La Liga - 3. kolo:

FC Barcelona - Getafe CF 2:1 (2:1)

Góly: 2. Roberto, 30. Depay - 18. Ramirez

Cadiz CF – CA Osasuna 2:3 (1:0)

Góly: 16. a 66. Alex (druhý z 11m) – 60. Kike (11m), 90.+1 Torres (11m), 90.+5 Garcia

Rayo Vallecano – Granada CF 4:0 (3:0)

Góly: 3. Garcia, 23. Trejo (11m), 43. Nteka, 58. Comesana

Atlético Madrid - Villarreal CF 2:2 (0:0)

Góly: 56. L. Suárez, 90+5. Mándí (vlastný) – 52. Trigueros, 74. Danjuma

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona sa poriadne nadrela, v Madride padol kuriózny gól