Levante - FC Barcelona.
Levante - FC Barcelona. (Zdroj: SITA/AP)
TASR, Sportnet|12. máj 2021 o 00:11

Pozrite si výsledky španielskej La Ligy.

MADRID. Futbalisti Deportiva Alaves zvládli dôležitý súboj o záchranu a v utorkovom zápase 36. kola španielskej ligy zvíťazili na ihrisku Elche 2:0.

V tabuľke sa tak posunuli na 15. miesto, päť bodov nad čiaru zostupu. Elche patrí predposledné 19. miesto s jednobodovým mankom na Valladolid, ktorý drží poslednú priečku v zóne záchrany.

Hráči Osasuny Pamplona zdolali doma Cadiz 3:2. Pripísali si tak plný bodový zisk po troch stretnutiach, v ktorých získali iba bod.

FC Barcelona nečakane prišla o možnosť získať dôležité body a dostať sa na čelo La Ligy. Proti Levante viedla po prvom polčase 2:0 gólmi Messiho a Pedriho. Potom však hráči Levante vďaka Melerovi a Moralesovi vyrovnali.

Vedenie favoritom vrátil Dembélé. V 83. minúte však za Levante skóroval León a zariadil remízu.

Barcelona tak má momentálne 76 bodov, prvé Atlético má o bod viac a zápas k dobru.

La Liga - 36. kolo:

Levante - Barcelona 3:3 (0:2)

Góly: 57. Melero, 60. Morales, 83. S. León – 25. Messi, 34. Pedri, 64. O. Dembélé

FC Elche - Deportivo Alaves 0:2 (0:1)

Góly: 40. Joselu, 54. Rioja

Osasuna Pamplona - FC Cadiz 3:2 (1:0)

Góly: 38. a 75. Budimir, 86. Torres (z 11 m) - 49. Saponjič (z 11 m), 90.+1. Perea

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Prišli o dvojgólové vedenie. Barcelona nečakane zakopla a nedostala sa na čelo ligy