Lionel Messi (vpravo) a jeho strelecký pokus v zápase La Ligy 2019/2020 FC Barcelona - FC Sevilla. (Autor: Joan Monfort SITA/AP)
TASR|6. okt 2019 o 14:47

Celta s Lobotkom v zostave zdolala Bilbao.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 8. kola španielskej ligy doma nad FC Sevilla 4:0, no duel dohrali len s deviatimi hráčmi.

Katalánci sa tak posunuli na druhé miesto tabuľky, na vedúci Real strácajú dva body.

Domáci rozhodli duel už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. O góly sa postarali postupne Luis Suarez, ktorý predviedol nožničky, Arturo Vidal a Ousmane Dembélé.

Konečné skóre stanovil v 78. minúte z priameho kopu Lionel Messi. Barcelona však prišla v napätom závere o dvojicu hráčov, keď dostali červené karty Ronald Araujo a Dembélé.

RCD Mallorca zvíťazila v nedeľňajšom zápase 8. kola španielskej ligy na vlastnom ihrisku nad Espaňolom Barcelona 2:0 a zaznamenala druhý triumf v sezóne.

V domácom drese odohral celý duel slovenský obranca Martin Valjent.

Celta Vigo zvíťazila nad Bilbaom 1:0 vďaka gólu Iaga Aspasa zo 74. minúty.

V drese domácich hral do 82. minúty slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorého vystriedal Pape Cheikh Diop.

Atletico Madrid zaváhalo na pôde Valladolidu, keď uhralo len bezgólovú remízu. Na vedúci Real Madrid tak stráca tri body.

La Liga 2019/2020 - 8. kolo:

• RCD Mallorca - Espaňol Barcelona 2:0 (1:0)

Góly: 37. Budimir, 73. Sevilla

/Martin Valjent odohral za domácich celý zápas./

• RC Celta Vigo - Athletic Club Bilbao 1:0 (0:0)

Gól: 74. Aspas

/Stanislav Lobotka hral za domácich do 82. minúty/

• CF Real Valladolid - Atletico Madrid 0:0
  • Real Sociedad - CF Getafe 1:2 (1:0)

Góly: 5. Merino - 69. Mata, 89. Maksimovič, ČK: 53. Llorente (Real Sociedad)

• FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (3:0)

Góly: 27. Suarez, 32. Vidal, 35. Dembélé, 78. Messi, ČK: 87. Araujo, 88. Dembélé (obaja Barcelona)

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona zdolala Sevillu o štyri góly napriek tomu, že dohrávala len s deviatimi hráčmi