Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Kyrgios skritizoval Thiema: Obhajuje nezodpovedné správanie elity

Nick Kyrgios. (Autor: Kirsty Wigglesworth - TASR/AP)
TASR|8. júl 2020 o 11:30

Za chybu považuje hádzanie rakety? Čuduje sa Kyrgios.

SYDNEY. Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa ostrým spôsobom vyjadril na adresu Dominica Thiema, ktorý ho vyzval, aby prestal s verejným pranierovaním Novaka Djokoviča a Alexandera Zvereva.

Dvadsaťpäťročný búrlivák v uplynulých dňoch masívne kritizoval srbského lídra svetového rebríčka ATP a jeho súčasnú sedmičku z Nemecka za to, že na exhibičných podujatiach v Belehrade a Zadare nedodržiavali hygienické opatrenia, po ktorých sa viacero hráčov vrátane Djokoviča nakazilo ochorením COVID-19.

Thiem v pondelkovom rozhovore pre nemecké médiá uviedol, že Kyrgios by sa mal v prvom rade pozerať sám na seba a pokúsiť sa o nápravu vlastných chýb.

Jeho "rady" Austrálčana poriadne nahnevali.

"O čom to hovorí? Za chybu považuje hádzanie rakety? Alebo nadávky na kurte? Vraví, že moje kritické slová voči Zverevovi a Djokovičovi sú iba lacná reklama. Obhajoval Zverevovo porušenie karantény, vraj mal smolu, keď ho prichytili na párty.

Namiesto toho spomína moje prehrešky, ktoré sú neškodné v porovnaní s návštevou baru v čase pandémie koronavírusu. Ľudia zomierajú, strácajú milované osoby a priateľov, pričom Thiem obhajuje nezodpovedné správanie elity nášho športu," odkázal Kyrgios na twitteri svojmu rakúskemu súperovi.

Súvisiace články